Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCGBA
Okładka Virtua Tennis (PC)

Virtua Tennis

Virtua Tennis to zręcznościowa symulacja tenisa ziemnego, stanowiąca konwersję hitu znanego z konsoli Sega Dream Cast. Gracze mają okazję sprawdzić swe umiejętności na wirtualnych kortach, rozgrywając pojedynki z gwiazdami tego sportu, jak Sampras, Moya czy Henman.

Sportowe | tenis

Okładka Virtua Tennis (PC)

data premiery gry:

22mar2002

PC

8paź2002

GBA

Virtua Tennis to jedna z najpopularniejszych gier sportowych stworzonych na konsolę SEGA DreamCast, z czasem przeniesiona na inne platformy. W grze mamy okazję zmierzyć się z najsłynniejszymi tenisistami, jak Sampras, Moya czy Henman. Rozgrywki toczą się na słynnych kortach całego świata na różnych nawierzchniach (trawiaste, ceglaste, twarde i dywanowe), charakteryzujących się odmienną fizyką odbijania piłki.

Virtua Tennis jest bardziej nastawiony na rozgrywkę zręcznościową niż symulację, oferując łatwy w obsłudze interfejs sterowania i wiele uproszczeń dotyczących zasad. Mimo tego trójwymiarowa grafika dopracowana jest w najdrobniejszych szczegółach w pełni oddając realizm tego ekskluzywnego sportu. W odróżnieniu od pierwowzoru, porty zawierają tryb multiplayer. Oprócz tego gracz może wziąć udział w pucharze świata lub dowolnym turnieju i wspinać się w światowym rankingu najlepszych tenisistów. Zawodników charakteryzują odpowiednie statystyki i umiejętności (szybkość, precyzja czy kontrola nad piłką), które możemy rozwijać na treningach lub zawodach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 337 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Virtua Tennis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Virtua Tennis

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium III 500MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje: link-kabel dodatkowo (GBA): link-kabel
Virtua Tennis - recenzja gry
Virtua Tennis - recenzja gry

Recenzja 6 sierpnia 2002, 13:30

Przeciwnicy, co oczywiste, prezentują bardzo różny poziom umiejętności, nigdy jednak – choćby i na najniższym z czterech dostępnych poziomów trudności - nie zdarzy się, abyśmy dostali mecz w prezencie. Przyznam, że zanim sam zacząłem cokolwiek wygrywać, właśnie na ‘Easy’ wtopiłem kilka spotkań z najsłabszymi rywalami :-) Ciekawą, a zarazem bardzo przydatną rzeczą jest informacja, jaką dostajemy przed każdym spotkaniem, a dotycząca najskuteczniejszej metody, jaką można pokonać oponenta. Załóżmy, iż chwilkę przed rozpoczęciem gry na ekranie zobaczyliśmy słówko „Volley” – oznacza to, że właśnie takimi uderzeniami najłatwiej poradzimy sobie z danym przeciwnikiem! Proste, ale jakże przydatne w perspektywie spotkania się z kilkudziesięcioma rywalami.

PC
GBA