Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2010, 07:29

SEGA zapowiada Virtua Tennis 4 na PlayStation 3

Wczorajsza konferencja koncerny Sony, zorganizowana w ramach kolońskich targów gamescom, okazała się źródłem informacji na temat kilku nowych gier. Jedną z zaanonsowanych pozycji była kolejna, piątej już odsłony popularnej serii Virtua Tennis (czwartą było Virtua Tennis 2009 wydane w 2009 roku na PC, PS3, X360 i Wii) autorstwa japońskiej firmy SEGA.

Wczorajsza konferencja koncerny Sony, zorganizowana w ramach kolońskich targów gamescom, okazała się źródłem informacji na temat kilku nowych gier. Jedną z zaanonsowanych pozycji była kolejna, piąta już odsłona popularnej serii Virtua Tennis (czwartą było Virtua Tennis 2009 wydane w 2009 roku na PC, PS3, X360 i Wii), autorstwa japońskiej firmy SEGA.

Produkcja, w której tradycyjnie otrzymamy możliwość przejęcia kontroli nad kilkudziesięcioma gwiazdami światowego tenisa ziemnego (znajdzie się wśród nich Roger Federer, a także Andy Murray) i poprowadzenia ich do sukcesu w szeregu turniejów, została póki co zapowiedziana wyłącznie w wersji na konsolę PlayStation 3.

SEGA zapowiada Virtua Tennis 4 na PlayStation 3 - ilustracja #1

W związku z powyższym nie dziwi fakt, że będzie robić użytek z nowych funkcji tej platformy. Znajdzie się wśród nich zarówno wsparcie dla technologii 3D, jak i obsługa kontrolera PlayStation Move, który trafi do sprzedaży 15 września.

Virtua Tennis 4 zadebiutuje na rynku w 2011 roku. Kolejne informacje związane z nową produkcją firmy SEGA zostaną ujawnione w przeciągu kilku następnych tygodni. Warto przy tym odnotować, że będzie to pierwsza, od 2006 roku, część cyklu opracowana przez oryginalnego dewelopera VT1, VT2 i automatowego VT3, czyli studio SEGA AM3.

Marka Virtua Tennis zaistniała w świadomości graczy w 1999 roku, kiedy to SEGA wprowadziła do japońskich salonów gier arcade automat z pierwszą odsłoną serii. Większą popularność zyskała wraz z konwersją na konsolę Dreamcast w 2000 roku, a następnie na pecety w 2002 roku. Kontynuacja – wydana w 2001 roku na automaty arcade (system NAOMI) i Dreamcasta, a także w 2002 roku na PlayStation 2 - była już jedną z bardziej oczekiwanych ówcześnie pozycji.

Możliwość zagrania w kolejną część otrzymali w 2006 roku bywalcy salonów arcade, a w 2007 roku użytkownicy konsol nowej generacji – Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii (a także PC). Nieco ponad rok temu światło dzienne ujrzała z kolei część zatytułowana Virtua Tennis 2009, która sprzedała się do tej pory w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. W międzyczasie na rynku pojawiła się również Virtua Tennis: World Tour na PSP, które spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno recenzentów (średnia z ocen na poziomie 84%), jak i graczy (blisko milion sprzedanych sztuk).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej