Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSP
Okładka Virtua Tennis: World Tour (PSP)
OkładkaVirtua Tennis: World Tour (PSP)

Virtua Tennis: World Tour PSP

Virtua Tennis: World Tour to pozycja traktująca o tenisie. Dwójka, ewentualnie czwórka uganiających się za piłką wirtualnych sportowców, została ożywiona i wydana przez firmę Sega (znaną z serii House of the Dead, Sonic Adventure, czy też Phantasy Star).

Sportowe | tenis | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Virtua Tennis: World Tour Premiera PSP

1września2005

pudełko PL

22września2005

producent: Sumo Digital wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Virtua Tennis: World Tour

Tony Hawk's Underground 2 Remix

Tony Hawk's Project 8

SSX On Tour

Virtua Tennis: World Tour to pierwsza pozycja na konsolę PlayStation Portable traktująca o tenisie. Dwójka, ewentualnie czwórka uganiających się za piłką wirtualnych sportowców została ożywiona i wydana przez firmę Sega (znaną z serii House of the Dead, Sonic Adventure, czy też Phantasy Star).

Opisywany tytuł jest konwersją pierwszej części Virtua Tennis, wydanej po raz pierwszy w roku 2000 na konsolę Dreamcast. Edycja przeznaczona na przenośny sprzęt Sony została wzbogacona o szereg nowości. Po pierwsze usprawniony tryb World Tour, wrzucający gracza w skórę początkującego tenisisty pragnącego osiągnąć sportowy szczyt (gracza tworzymy od podstaw w rozbudowanym kreatorze). Innymi opcjami dostępnymi w Virtua Tennis: World Tour są Exhibition (pojedyncze spotkanie 1na1, 2na2 lub w mikście) oraz Tournament, pozwalający rozegrać swobodny turniej.

Po drugie w grze znajdujemy największe gwiazdy światowego tenisa z Marią Sharapovą i Rogerem Federerem na czele. Innymi zawodnikami są m.in.: Andy Roddick, , Lleyton Hewitt, Lindsay Davenport, Tim Henman, Juan Carlos Ferrero, Tommy Haas, Sebastien Grosjean, David Nalbandian, Daniela Hantuchova oraz Amelie Mauresmo. Mecze rozgrywane są, podobnie jak w rzeczywistości, na czterech typach nawierzchni (trawie, mączce ceglanej, twardej sztucznej nawierzchni pozwalającej rozgrywać szybkie pojedynki, oraz asfalcie).

Autorzy postarali się usprawnić w pewnym stopniu już i tak bardzo dobrą grafikę, którą mogliśmy podziwiać chociażby na konsoli Sega Dreamcast. Poprawie uległy modele tenisistów oraz publiczność. Meczom towarzyszy klasyczna oprawa dźwiękowa – odgłosy widzów, sędziów, a także komentarze wygłaszane przez graczy. Możliwości Wi-Fi zaimplementowane w PSP pozwalają rozegrać mecz z maksymalnie trzema innymi posiadaczami konsoli.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Virtua Tennis: World Tour cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Virtua Tennis: World Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Virtua Tennis: World Tour Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB