Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3X360PSP
Okładka Virtua Tennis 3 (PC)
OkładkaVirtua Tennis 3 (PC)

Virtua Tennis 3

Virtua Tennis 3 to kolejna część popularnej serii symulacji gry w tenisa ziemnego. Cykl ów został zapoczątkowany w 2000 roku i jest doskonale znany m.in. użytkownikom konsoli Dreamcast i PlayStation 2.

Sportowe | tenis | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Virtua Tennis 3 Premiera

20mar2007

PS3 X360 PSP

30mar2007

PC

producent: SEGA / Sumo Digital wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A.

Gry podobne do Virtua Tennis 3

Virtua Tennis 4

Tennis World Tour 2

NBA 2K13

Virtua Tennis 3 to kolejna część popularnej serii symulacji gry w tenisa ziemnego. Cykl ów został zapoczątkowany w 2000 roku i jest doskonale znany m.in. użytkownikom konsoli Dreamcast i PlayStation 2. Tym razem ekipa developerska pracująca w studiu Sega-AM2 (vide chociażby marka Shenmue, Virtua Fighter i OutRun) postanowiła stworzyć dzieło z myślą o elektronicznorozrywkowych platformach siódmej generacji: PlayStation 3 i Xbox 360 (ale nie tylko).

Moc drzemiąca w nowoczesnych maszynach pozwoliła autorom na przygotowanie realistycznej grafiki trójwymiarowej, renderowanej w czasie rzeczywistym. Na oprawę wizualną składają się szczegółowo dopracowane areny (wypełnione po brzegi trybuny, powiewające na wietrze flagi itd.) oraz modele postaci, poruszające się niczym prawdziwi ludzie. Nie zapomniano nawet o zmianach wyrazu twarzy.

Developerzy uczynili swój nowy produkt przystępnym zarówno dla zaawansowanych entuzjastów odbijania pokrytej filcem piłki, jak i dla zupełnych laików. Tych ostatnich z pewnością cieszy opcja doskonalenia tenisowych umiejętności w ramach szeregu rozmaitych mini-gier. W wirtualnej rzeczywistości kierujemy (m.in. w trybie kariery, polegającym na uczestniczeniu w wielu turniejach na całym globie ziemskim) jednym z przygotowanych przez autorów zawodników lub tworzymy własnego sportowca, ustalając aparycję, wybierając zdolności etc. Pojedynkować się natomiast możemy na kilku rodzajach nawierzchni (np. korty trawiaste i ziemne) z wymagającą sztuczną inteligencją albo z żywym przeciwnikiem. Oczywiście istnieje też opcja gry deblowej. Całości dopełnia licencjonowany sprzęt tenisowy (rakiety, piłki itp.) i intuicyjny system sterowania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1520 głosów czytelników.

Virtua Tennis 3 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Virtua Tennis 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Virtua Tennis 3 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS3
X360
PC
PSP