Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 20:59

autor: Filip Grabski

Konferencja Sony - dwie wersje PS3, nowe usługi, europejski debiut Gran Turismo 5, Resistance 3

Opóźniona (to już tradycja na wielkich imprezach) konferencja Sony rozpoczęła się od filmowego montażu nadchodzących tytułów firmy. Następnie na scenie pojawił się Anderw House, szef europejskiego oddziału Sony, rozpoczynając spotkanie z zebranymi na sali ludźmi.

Opóźniona (to już tradycja na wielkich imprezach) konferencja Sony rozpoczęła się od filmowego montażu nadchodzących tytułów firmy. Następnie na scenie pojawił się Anderw House, szef europejskiego oddziału Sony, rozpoczynając spotkanie z zebranymi na sali ludźmi.

Konferencja Sony - dwie wersje PS3, nowe usługi, europejski debiut Gran Turismo 5, Resistance 3 - ilustracja #1
Obrazki pochodzą z livebloga na VG247

Hardware i usługi

38 milionów sprzedanych PlayStation 3 na całym świecie (16 milionów w Europie) to oczywiście sukces, któremu wyraźnie pomogła premiera odchudzonej wersji konsoli. Potem chwalono się wysokimi ocenami tytułów powstałych wyłącznie na PS3 (wyższymi niż tych na X360). SCEE zaznacza, że LittleBigPlanet jest ważną częścią dobrej passy firmy, a na ekranie pojawia się nowy zwiastun nadchodzącej drugiej części gry. „Duży dramat w małym świecie” głosi hasło.

Konferencja Sony - dwie wersje PS3, nowe usługi, europejski debiut Gran Turismo 5, Resistance 3 - ilustracja #2
 

Następnie ogłoszono, że jesienią na rynku pojawią się dwie nowe wersje konsoli – kosztująca 299 Euro (250 funtów) PS3 z dyskiem 160GB i droższa o 50 Euro wersja z dyskiem 320GB (285 funtów). Prócz tego pojawią się nowości w usługach: niedostępna w Polsce PlayTV otrzyma nową wersję nazwaną PlayTV Live Chat (dodaje ona opcje społecznościowe), a prócz niej wystartuje MUBI – usługa streamująca filmy. Debiut nastąpi od razu w 18 krajach (Polski póki co brak) i zapewni oglądanie filmów zarówno za darmo, jak i w trybie pay-per-view. Wszystko będzie w pełni zintegrowane z Facebookiem.

Kolejny punkt programu to szybkie pochwalenie się kondycją PlayStation Network (70% użytkowników konsoli korzysta z PSN, a PS Plus zostało „ciepło przyjęte”) oraz PlayStation Portable. Na całym świecie nabyto 62 miliony tych konsolek, z czego niemal 1/3 przypadła Europie. Na tym koniec statystyk. Czas na...

Gry: GT5, PS Move, Motorstorm Apocalypse

Konferencja Sony - dwie wersje PS3, nowe usługi, europejski debiut Gran Turismo 5, Resistance 3 - ilustracja #3
 

Gran Turismo 5 oficjalnie zadebiutuje w Europie 3 listopada, czyli jeden dzień po USA. InFamous 2 szybko przejęło scenę efektownym i bardzo ładnym pre-renderowanym zwiastunem ułożonym do utworu House of the Rising Sun. Niemal od razu przeskoczono do kolejnego tytułu – Medal of Honor. MoH: Frontlines w wersji HD będzie tytułem ekskluzywnym dla PS3 i pojawi się 15 listopada. Na scenie pojawia się Mike z Linkin Park (ich piosenka stanowi muzyczne tło do najnowszego zwiastuna gry), by pokazać zebranym na żywo kawałek rozgrywki – lot helikopterem w Afganistanie i dużo strzelania w pustynnej scenerii (rzecz kończy się efektownym zestrzeleniem wspomnianej maszyny).

Teraz kolej na PlayStation Move. Potwierdzono ceny i datę premiery (15 września) oraz przytoczono kilka tytułów, które będą kompatybilne z nowym kontrolerem: Killzone 3, The Fight, Heavy Rain, Time Crisis, MAG, Singstar Dance, Toy Story 3, Virtua Tennis 4.

Konferencja Sony - dwie wersje PS3, nowe usługi, europejski debiut Gran Turismo 5, Resistance 3 - ilustracja #4
 

Kolej na Killzone 3 – w 3D, z wykorzystaniem Move – i pokaz filmiku prezentującego tryb multiplayer. Potem wszystkich poproszono o założenie okularów, by Sony mogło się pochwalić trójwymiarem na przykładzie kilku tytułów (jest i Mortal Kombat z pryskającą na widzów krwią). Oklaski. Na scenę wchodzą chłopaki z Evolution Studios, odpowiedzialni za nową część Motorstorm. Podobno technologia 3D będzie miała największy wpływ właśnie na gry wyścigowe. Poparciem tej tezy jest pokaz rozgrywki – przejazd po zadbanym kawałku miasta, który nagle zamienia się w gruzowisko za sprawą trzęsienia ziemi. Wiosną 2011 wszyscy przekonają się, czy Motorstorm Apocalypse rzeczywiście jest tak dobry, na jakiego się zapowiada.

Gry: Ratchet and Clank, Resistance 3

Pora na pierwsze poważne ogłoszenie – Ted Price z Insomniac Games pojawia się na scenie, by podkreślić trwający 12 lat związek z Sony i zapowiedzieć Ratchet and Clank: All for One. Głównym trybem gry ma być kooperacja (typu „wskocz – wyskocz”) dla czterech graczy z których każdy kontroluje Ratcheta, Clanka, doktora Nefariousa lub kapitana Quarka. Kombinowane ataki i wspólne wykonywanie tych samych czynności ma podkręcić zespołowość zabawy.

Konferencja Sony - dwie wersje PS3, nowe usługi, europejski debiut Gran Turismo 5, Resistance 3 - ilustracja #5
 

Na ekranie pojawia się kolejny zwiastun – zniszczona wiejska sceneria, klimatem przypominająca western. Rozpoczyna się strzelanina. Tajemnicza gra to, oczywiście, Resistance 3. Burza oklasków kończy konferencję.

Filip Grabski

Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Od 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej