Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3
Okładka Motorstorm Apocalypse (PS3)
OkładkaMotorstorm Apocalypse (PS3)

Motorstorm Apokalipsa PS3

Motorstorm Apocalypse

Trzecia odsłona serii widowiskowych gier wyścigowych, w których gracz przejmuje kontrolę nad kilkoma typami pojazdów. Miejscem akcji jest potężna metropolia zniszczona przez katastroficzne trzęsienie ziemi.

Wyścigi | samochodowe | postapokalipsa | motocyklowe | obraz w 3D | quady | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Motorstorm Apokalipsa Premiera PS3

16marca2011

pudełko PL

16marca2011

Gry podobne do Motorstorm Apokalipsa

Need for Speed: The Run

Blur

nail'd

MotorStorm Apocalypse to trzecia odsłona jednej z najbardziej udanych serii wyścigowych dostępnych na platformie PlayStation 3. Za zaprojektowanie opisywanej kontynuacji odpowiedzialna jest ponownie ekipa Evolution Studios. W „trójce” gracze biorą udział w wyścigach toczonych na terenie miasta dotkniętego potężnym kataklizmem.

Miejscem akcji MotorStorm Apocalypse jest potężna metropolia, dla stworzenia której inspirację stanowiły wielkie aglomeracje Kalifornii, a w zasadzie jej nadmorskiej części, czyli tzw. Bay Area. W wyniku katastrofalnego w skutkach trzęsienia ziemi, mieścina została opuszczona przez szarych mieszkańców, ale nie przez zwariowanych kierowców, którym nie przeszkadza nawet to, że natura nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W trakcie wyścigów doświadczamy zatem kolejnych trzęsień ziemi, a drogę tarasują nam walące się budynki. W związku z powyższym gracz musi mieć na uwadze fakt, że trasa po której aktualnie jedzie, w każdej chwili może ulec zmianie.

W grze pojawia się możliwość szerokiej modyfikacji wyglądu pojazdów (wśród których pojawiają się zarówno samochody jak i jednoślady) – począwszy od ozdobnych wzorów, dodatkowych widocznych części, aż po całkowitą zmianę kształtów. Przeróbkami tego typu można się dzielić się z innymi graczami, za pośrednictwem PlayStation Network, wymieniając w ten sposób doświadczenia. Do tego dochodzi także mnóstwo dodatkowych cech pojazdów, które można odblokować poprzez awans na wyższy poziom doświadczenia (tzw. perki). Mowa tutaj o poprawie sterowności, bonusie szybkości, czy zdolnościach ofensywnych. Dodatkowo, w MotorStorm Apocalypse pojawiła się możliwość kreacji własnych wyścigów. Służy ku temu tryb Game Mode Creator, pozwalający na modyfikowanie przeróżnych aspektów zabawy. Ostatecznie na bazie utworzonej rozgrywki można także budować turnieje.

Na uwagę zasługuje bogaty multiplayer, który dopuszcza możliwość rywalizacji online w trybie dla 16 graczy, na podzielonym ekranie dla 4 osób, ale również kombinację tych dwóch możliwości. W takim wypadku 4 graczy może siedzieć przy jednej konsoli, grając przeciwko 12 pozostałym korzystającym z połączenia poprzez PSN. Cechą charakterystyczną produkcji jest również wsparcie dla stereoskopowego obrazu 3D.

Ostatnia modyfikacja 14 stycznia 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Motorstorm Apokalipsa cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Motorstorm Apokalipsa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.