Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2011, 12:34

autor: Hed

MotorStorm RC trafi na PlayStation 3 i PlayStation Vita

Firma Sony zapowiedziała oficjalnie kontynuację gry MotorStorm, która może zaskoczyć fanów serii. W MotorStorm RC pokierujemy zdalnie sterowanymi samochodami różnego typu. Co ciekawe, kupując produkcję otrzymamy ją w wersji na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Obie edycje będą ze sobą ściśle powiązane.

Studio Evolution pracuje nad grą MotorStorm RC, która trafi zarówno na PlayStation 3, jak i PlayStation Vita. Produkcja odejdzie nieco od dotychczasowego charakteru serii, gdyż pokierujemy w niej zdalnie sterowanymi samochodzikami. Co ciekawe, wydania tytułu będą ze sobą ściśle powiązane – kupując grę otrzymamy ją w wersjach na obie platformy. Ponadto, wyścigi skorzystają z systemu „transfarring”, pozwalającego przenosić zapisane stany gry pomiędzy konsolami.

Produkcja zostanie wydana na PlayStation Network i będzie zawierała sporo innych funkcji wiążących ze sobą PlayStation 3 z PlayStation Vita. Wśród nich znajdziemy rankingi sieciowe oraz system społecznościowy w stylu Autologa. MotorStorm RC będzie też wyglądał niemal identycznie na obu platformach. Posiadacze PlayStation 3 otrzymają jednak pewną specjalną opcję – możliwość prowadzenia rozgrywki czteroosobowej na podzielonym ekranie. Nie wiemy, czy autorzy zaimplementują multiplayer międzyplatformowy – podobno sprawa zostanie skomentowana w przyszłości.

Do tej pory twórcy MotorStorm skupiali się na pełnoprawnych samochodach. W RC będziemy ścigać się miniaturowymi samochodzikami po 16 trasach umiejscowionych w 4 lokacjach. Tworząc światy autorzy inspirowali się dotychczasowymi odsłonami serii. Zobaczymy pustynną Monument Valley, zarośniętą Pacific Island, lodowy Arctic Edge oraz obszary miejskie (rodem z MotorStorm: Apocalypse). Ekipa z Evolution nie rezygnuje też ze zróżnicowanego repertuaru maszyn. W grze pojawią się buggy, ciężarówki, monster trucki, samochody osobowe, rajdówki, czy tzw. muscle car.

MotorStorm RC będzie kolejną produkcją, która pokaże pomysł Sony na przyszłość rozrywki elektronicznej. Podobnie jak w Ruin i kilku innych zapowiedzianych tytułach, zabawę w jednej grze będziemy mogli prowadzić na dwóch platformach. Evolution to z kolei sprawdzony producent, więc nabywcy PlayStation Vita mogą liczyć na dobre wyścigi.

  1. Zapowiedź MotorStorm RC na PlayStation Blog
MotorStorm RC trafi na PlayStation 3 i PlayStation Vita - ilustracja #1
MotorStorm RC trafi na PlayStation 3 i PlayStation Vita - ilustracja #2