Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2011, 13:33

BioWare tworzy Command & Conquer? Plotki o nowej grze twórców Mass Effect

Pojawił się krótki filmik prezentujący nową grę studia BioWare, znanego z serii Mass Effect oraz Dragon Age. Wygląda na to, że producent szykuje coś zupełnie innego od tego, do czego przywykli fani. Jeśli wierzyć plotkom, możemy mieć do czynienia z następną odsłoną strategii Command & Conquer lub gry akcji Mercenaries.

W sieci pojawiły się intrygujące informacje o następnym projekcie studia BioWare. Producent znany z tak popularnych serii jak Mass Effect, czy Dragon Age najwyraźniej tworzy coś zupełnie innego. Udostępniony krótki materiał z produkcji przywodzi na myśl strategię czasu rzeczywistego lub grę akcji pokroju Renegade Ops. W filmie oglądamy czołgi atakujące konwój ciężarówek.

Wojenne klimaty pojawiały się w grach BioWare niejednokrotnie – do tej pory producent opowiadał jednak o konfliktach rozgrywających się w światach fantasy (Dragon Age) lub odległej przyszłości (Mass Effect). Czym jest nowa produkcja? Tego nie wiemy, ale mamy pewne poszlaki. Istnieje prawdopodobieństwo, że chodzi o nową odsłonę Command & Conquer lub Mercenaries.

Na taką możliwość wskazuje osobnik znany jako Superannuation, specjalizujący się w wygrzebywaniu informacji. Twórca strony odkrył sieciowe CV pewnej artystki zajmującej się interfejsem użytkownika, która podobno pracuje dla studia Victory Games, podpiętego pod oddział BioWare. Victory Games zostało utworzone w 2010 roku w celu stworzenia nowej odsłony Command & Conquer.

Kolejnym tropem są odkrycia Nirolaka, użytkownika forum NeoGAF, który twierdzi, że BioWare może mieć nowe studio w Los Angeles, utworzone z byłych oddziałów Visceral Games lub Victory Games. Visceral Los Angeles powstało z niedobitków zamkniętego Pandemic. To z kolei prowadzi nas do serii Mercenaries, która miała powrócić jako Mercs Inc (projekt został anulowany).

Jeszcze jedną ciekawostką jest opis studia BioWare, jaki pojawił się na stronie stowarzyszenia BAFTA. Czytamy w nim, że deweloper specjalizuje się w tworzeniu gier role-playing, MMO oraz strategii. Problem polega na tym, że producent nie ma na koncie żadnego tytułu strategicznego.

Warto przypomnieć, że tajemnicza gra została pokazana na pierwszym obrazku, prezentującym postacie wypadające z rozbitego pojazdu. Wszelkie wątpliwości na temat tego projektu zostaną rozwiane 10 grudnia podczas rozdania nagród Spike TV Video Game Awards.

  1. Więcej informacji o grach BioWare
  2. Oficjalna strona BioWare