Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Mercs Inc. (X360)

Mercs Inc.

Przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej gra akcji, będąca spin-offem cyklu Mercenaries. Gracze wcielają się w role tytułowych najemników, toczących emocjonujące boje na bardzo urozmaiconych mapach.

Akcji | TPP

Okładka Mercs Inc. (X360)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mercenaires Inc. jest poboczną odsłoną cyku Mercenaries. Produkcja oficjalnie ujawniona została przez koncern Electronic Arts tuż po decyzji o zamknięciu studia Pandemic, po którym pałeczkę deweloperską przejęła ekipa EA Los Angeles (obecnie DICE Los Angeles).

Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym za pośrednictwem sieci Internet. Gracze wcielają się w najemników i toczą ze sobą widowiskowe drużynowe potyczki na mocno zróżnicowanych planszach.

Twórcy Mercenaires Inc. dołożyli starań, by zabawa nie ograniczała się wyłącznie do elementów typowych dla strzelanin z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Starcia najemników odznaczają się dużą dynamiką, a w ich trakcie korzystać można z wielu rodzajów uzbrojenia (m.in. karabinów maszynowych, snajperek czy granatów) oraz pojazdów (samochodów, helikopterów i innych).

Zgodnie z pierwotnymi założeniami ekipy deweloperskiej Pandemic Studios, gra korzystać miała ze zmodyfikowanej wersji autorskiego silnika Zero (zastosowanego m.in. w Star Wars: Battlefront II, The Lord of the Rings: Conquest oraz Mercenaries 2: World in Flames), zapewniającego udany kompromis pomiędzy jakością oprawy graficznej oraz wymaganiami sprzętowymi.

Uwaga: po likwidacji studia Pandemic prace nad grą Mercenaires Inc. zepchnięte zostały na dalszy plan. Brak informacji o platformach sprzętowych oraz wskazania choćby orientacyjnego terminu premiery, a także zamieszanie związane z przekształceniami oddziału deweloperskiego firmy Electronic Arts w Los Angeles pozwalają przypuszczać, że prace nad projektem zostały anulowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Mercs Inc.

Wymagania wiekowe Mercs Inc.

odpowiednia dla każdego wieku

Grafiki koncepcyjne z Mercs Inc.
Grafiki koncepcyjne z Mercs Inc.

wiadomość18 stycznia 2010

W listopadzie zeszłego roku dotarły do nas wieści o nieciekawym losie Pandemic Studios. Plotki znalazły przełożenie w rzeczywistości i po zakończeniu prac nad The Saboteur, deweloper przestał istnieć. Studio znane było między innymi z serii Mercenaries, a szczególnie jej pierwszej odsłony, która na konsolach poprzedniej generacji zdobyła spore uznanie.

Nowa odsłona Mercenaries oficjalnie zapowiedziana
Nowa odsłona Mercenaries oficjalnie zapowiedziana

wiadomość25 listopada 2009

Studio Pandemic potwierdziło wczorajsze informacje na temat Mercs Inc. (tytuł roboczy), nowej odsłony marki Mercenaries. Deweloping gry przeprowadzony zostanie w siedzibie EA Los Angeles, zlokalizowanej w Playa Vista.

Nowa odsłona Mercenaries mimo zamknięcia Pandemic Studios?
Nowa odsłona Mercenaries mimo zamknięcia Pandemic Studios?

wiadomość24 listopada 2009

Zamknięte w tym tygodniu Pandemic Studios pracowało nad kontynuacją serii Mercenaries - informację na ten temat przedstawiono na blogu superannuation. Tytuł Mercenaries Inc. pojawił się między innymi w CV jednego z byłych pracowników studia, który zresztą opublikował w sieci pierwszy film prezentujący grę w akcji. Podobno nie poszła ona na straty i nadal jest w produkcji.

X360
PS3