Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2010, 10:05

autor: Gambrinus

Grafiki koncepcyjne z Mercs Inc.

W listopadzie zeszłego roku dotarły do nas wieści o nieciekawym losie Pandemic Studios. Plotki znalazły przełożenie w rzeczywistości i po zakończeniu prac nad The Saboteur, deweloper przestał istnieć. Studio znane było między innymi z serii Mercenaries, a szczególnie jej pierwszej odsłony, która na konsolach poprzedniej generacji zdobyła spore uznanie.

W listopadzie zeszłego roku dotarły do nas wieści o nieciekawym losie Pandemic Studios. Plotki znalazły przełożenie w rzeczywistości i po zakończeniu prac nad The Saboteur, deweloper przestał istnieć. Studio znane było między innymi z serii Mercenaries, a szczególnie jej pierwszej odsłony, która na konsolach poprzedniej generacji zdobyła spore uznanie. Likwidacja dewelopera podkopała proces tworzenia trzeciej części cyklu. Niedługo później Electronic Arts potwierdziło, że projekt, występujący dotychczas pod nazwą Mercs Inc., będzie kontynuowany.

Od tamtej pory nie usłyszeliśmy więcej o kontynuacji serii. Dopiero dziś w sieci pojawił się jakikolwiek dowód świadczący o dalszych pracach nad tytułem. Na stronie grafika zatrudnionego w Electronic Arts pojawiły się concept arty, które ukazują projekty poziomów w Mercs Inc. Obrazki przedstawiają cztery różne środowiska: od średniowiecznych zamków rozsypanych po licznych wzgórzach, po potężną elektrownię atomową. Cieszy fakt, że gra nie została całkowicie odstawiona na boczny tor. Niestety, na chwilę obecną nie ma choćby najbardziej mglistych informacji dotyczących planów jej wydania

Grafiki koncepcyjne z Mercs Inc. - ilustracja #1

Pełna galeria kapitalnego artysty dostępna jest na jego stronie.