Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3
Okładka MotorStorm (PS3)

MotorStorm PS3

MotorStorm to przygotowana przez Evolution Studios (bastion twórców serii World Rally Championship) produkcja, traktująca o wyścigach terenowych. Jest to pierwsza produkcja tego zespołu dedykowana konsoli PlayStation 3.

Wyścigi | samochodowe | off-road | motocyklowe | quady | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka MotorStorm (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

6marca2007

23marca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MotorStorm to przygotowana przez Evolution Studios (bastion twórców serii World Rally Championship) produkcja, traktująca o wyścigach terenowych. Jest to pierwsza produkcja tego zespołu dedykowana konsoli PlayStation 3. Omawiany tytuł zrywa jednak z tradycyjną jazdą rajdową na korzyść ostrej i konkurencyjnej bijatyki toczonej przez różnorodne typy pojazdów (w jednym wyścigu bierze udział maksymalnie dwudziestu zawodników). Sama rozgrywka jest bardzo prozaiczna. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni wóz i wyruszyć nim na trasę, gdzie liczy się tylko to, aby dojechać do mety jako pierwszy, zachować resztkę paliwa w baku etc.

Do dyspozycji gracza oddano zarówno motocykle, samochody terenowe i rajdowe, jak również łaziki, ogromne ciężarówki, motorowery, quady, sedany, pikapy oraz auto przypominające Hummera, które jadąc przez pustynię powoduje unoszenie się w powietrze ton piasku. Każdy z nich ma zarówno swoje walory, jak i słabości. Większe maszyny są w stanie sterroryzować mniejsze pojazdy spychając je z drogi, ale ich wadą jest to, że są wolniejsze i w związku z tym nie są w stanie korzystać z alternatywnych dróg, które wymagają skakania przez spore dziury, itp. Mniejsze wozy są znacznie szybsze, ale kierowanie nimi może być trudne, po tym jak koła dużych samochodów wzburzają piasek i deformują powierzchnię toru.

Mocnym punktem programu jest jego dopracowanie w najmniejszych szczegółach. Autorzy zadbali o to, by każdy z dostępnych pojazdów był wyposażony we wzorowane na prawdziwych samochodach wnętrze. W kwestii oprawy wizualnej warto wspomnieć, że poszczególne auta w trakcie rozgrywki pokrywają się brudem, zaś ich części składowe mogą odpadać w wyniku kolizji. Poszczególne modele kierowców wyglądają bardzo realistycznie nie tylko kiedy ci siedzą za kierownicą, ale także wówczas, gdy wracają oni do swoich wozów po wypadku.

Ukształtowanie terenu w MotorStorm odgrywa znaczącą rolę, a pojawiające się na trasie efekty błota i nierównej powierzchni bezproblemowo dają się zauważyć w trakcie trwania wyścigu. Podczas rozgrywki można również dostrzec błoto i brud osadzające się na naszym pojeździe, aczkolwiek efekt ten jest czysto kosmetyczny. Poważne wypadki niekorzystnie wpływają na osiągi naszego pojazdu, a za każdym razem, kiedy uszkodzenia są tak duże, że nie możemy kontynuować zabawy, program przedstawia je w zwolnionym tempie, co chwilowo wyklucza gracza z rywalizacji. MotorStorm oferuje także tryb rozgrywki wieloosobowej. W tejże może maksymalnie zmierzyć się 16 graczy jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 515 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI MotorStorm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
MotorStorm - recenzja gry
MotorStorm - recenzja gry

Recenzja 13 kwietnia 2007, 12:13

Największym problemem Motorstorma jest ubogi zakres atrakcji, jaki napotyka weń gracz. Jest w tej idei coś rdzennego: że niby dobra wyścigówka nie musi składać się z dziesiątek tras, samochodów i opcji tuningu, ale chciałoby się jednak czegoś więcej, niż tylko niezbędnego do zabawy minimum. Zwycięstwa w kolejnych rajdach owocują odblokowywaniem nowych maszynek i imprez (nie mylić z trasami, których doliczyłem się siedmiu (!), chodzi tylko o wyższy poziom trudności i odmiennych ograniczeń klasowych), co po pewnym czasie przestaje być wystarczającą do gry motywacją. A nic innego tu do roboty nie ma, cholibka, nawet split-sceena zabrakło! Nie pościgamy się więc z sąsiadem zza miedzy, pozostaje multiplayer przez sieć, oferujący zabawę do 12 playerów jednocześnie, popartą systemem rankingowym.