Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPPS2PS3
Okładka Formula One 06 (PSP)

Formula One 06

Formula 1 Championship Edition

Formula One 06 to nowa odsłona popularnego cyklu wyścigów samochodowych, którą od kilku lat europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment serwuje posiadaczom konsol z rodziny PlayStation. Tym razem program powstał z myślą o trzeciej generacji tych urządzeń.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Formula One 06 (PSP)

data premiery gry:

26lip2006

PS2 PSP

23mar2007

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Formula One 06 to kolejna odsłona popularnego cyklu wyścigów samochodowych, który europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment serwował posiadaczom konsol z rodziny PlayStation.

Przygotowywana przez Liverpool Studios gra posiada licencję organizacji FIA (Federation Internationale de l’Automobile), autorzy skorzystali więc z możliwości uwzględnienia wszystkich kierowców, jacy na co dzień biorą udział w wyścigach Formuły 1 (drużyny z sezonu 2006). Oczywiście uwzględniono również tory, na których odbywają się poszczególne zawody.

W Formula One 06 bierzemy udział w cyklu Grand Prix, składającym się z osiemnastu wyścigów. Zanim przystąpimy do głównej rywalizacji z innymi zawodnikami, możemy potrenować na torze. Dostępne są również kwalifikacje, które decydują o ustawieniu poszczególnych bolidów na starcie. Aby dobrze oddać atmosferę wielkiego święta jakim jest Grand Prix danego kraju, autorzy pokusili się również o procedury na ogół pomijane przez twórców gier tego typu: rozgrzewanie opon oraz paradę przed publicznością.

Jazda bolidem ma charakter zręcznościowy, dzięki czemu programowi daleko do rozbudowanych symulatorów. Mimo to na trasie trzeba być czujnym. Nieuwaga lub drobny błąd może doprowadzić do widowiskowej kraksy, automatycznie zmniejszającej do zera szansę na zwycięstwo. W przypadku wystąpienia tego typu incydentów, na tor wyjeżdża samochód bezpieczeństwa, który regulaminowo ogranicza prędkość bolidów biorących udział w wyścigu. Wprowadzenie tego elementu do Formula One 06 sprawiło, że nawet w trudnej sytuacji można nadrobić stratę do liderów lub wykorzystać zamieszanie na zjazd do boksu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 1483 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Formula One 06

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Formula 1 Championship Edition

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
  • Network Adaptor
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 maja 2008)

wiadomość9 maja 2008

Pro Evolution Soccer 2008 ponownie w sprzedaży, strona Quantum of Solace już działa, 16 rocznica wydania Wolfenstein 3D, THQ nabywa prawa do tworzenia gier z cyklu Marvel Super Hero Squad, Sony kończy z licencją F1? – zapraszamy do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Sony potwierdza nowy Starter Pack
Sony potwierdza nowy Starter Pack

wiadomość6 września 2007

Jeszcze dzisiaj rano w sieci krążyły plotki na temat nowego Starter Packa PlayStation 3, który miał zawierać w sobie konsolę z 60 GB-owym dyskiem twardym, dwa joypady, grę Heavenly Sword oraz drugi, nie ogłoszony jeszcze tytuł. Teraz plotki potwierdziły się, bo koncern Sony ogłosił nowy zestaw dla Francji.

Europejska premiera PS3 oficjalnie - 23 marca 2007 roku, 2399 PLN!

wiadomość25 stycznia 2007

Koniec spekulacji. Sony Computer Entertainment Europe przedstawiło oficjalną datę premiery oraz cenę konsoli PlayStation 3. Europejczycy będą mogli ją nabyć począwszy od 23 marca 2007 roku za równowartość 599 Euro (ok. 2300 PLN). Nieco więcej zapłacą mieszkańcy Wielkiej Brytanii – cena dla ich kraju, związana z wyższymi podatkami, ustalona została na poziomie 425 funtów.

Gry Motorsport, Formula One 06 i Heavenly Sword opóźnione!
Gry Motorsport, Formula One 06 i Heavenly Sword opóźnione!

wiadomość22 maja 2006

David Reeves – szef europejskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment – zdradził redaktorom magazynu Computer & Video Games, że kilka gier, które prawdopodobnie miały pełnić rolę tytułów startowych dla konsoli PlayStation 3, ukaże się na rynku dopiero w przyszłym roku kalendarzowym.

Wyścigi Formuły 1 na konsoli PlayStation 3
Wyścigi Formuły 1 na konsoli PlayStation 3

wiadomość9 maja 2006

Informacje o pracach nad nową odsłoną cyklu Formula One nie powinny być zaskoczeniem dla Czytelników, którzy uważnie śledzili ubiegłoroczne wieści dotyczące PlayStation 3. Pierwsze screenshoty z gry pojawiły się bowiem w maju 2005 roku. Teraz firma Sony Computer Entertainment otwarcie mówi o wydaniu tego tytułu. Premiera programu powinna zbiec się z debiutem nowej konsoli na rynku.

6 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

adriangorewicz

sebo1120

Gorn221

PS3
PS2
PSP