Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PS2PSP
Okładka Formula One Championship Edition (PS3)
OkładkaFormula One Championship Edition (PS3)

Formula 1 Championship Edition

Formula One Championship Edition | Formula One 06

Formula One 06 to nowa odsłona popularnego cyklu wyścigów samochodowych, którą od kilku lat europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment serwuje posiadaczom konsol z rodziny PlayStation. Tym razem program powstał z myślą o trzeciej generacji tych urządzeń.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Formula 1 Championship Edition Premiera

26lip2006

PS2 PSP

23mar2007

PS3

Gry podobne do Formula 1 Championship Edition

MotorStorm

Colin McRae: DiRT

F1 2014

Formula One 06 to kolejna odsłona popularnego cyklu wyścigów samochodowych, który europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment serwował posiadaczom konsol z rodziny PlayStation.

Przygotowywana przez Liverpool Studios gra posiada licencję organizacji FIA (Federation Internationale de l’Automobile), autorzy skorzystali więc z możliwości uwzględnienia wszystkich kierowców, jacy na co dzień biorą udział w wyścigach Formuły 1 (drużyny z sezonu 2006). Oczywiście uwzględniono również tory, na których odbywają się poszczególne zawody.

W Formula One 06 bierzemy udział w cyklu Grand Prix, składającym się z osiemnastu wyścigów. Zanim przystąpimy do głównej rywalizacji z innymi zawodnikami, możemy potrenować na torze. Dostępne są również kwalifikacje, które decydują o ustawieniu poszczególnych bolidów na starcie. Aby dobrze oddać atmosferę wielkiego święta jakim jest Grand Prix danego kraju, autorzy pokusili się również o procedury na ogół pomijane przez twórców gier tego typu: rozgrzewanie opon oraz paradę przed publicznością.

Jazda bolidem ma charakter zręcznościowy, dzięki czemu programowi daleko do rozbudowanych symulatorów. Mimo to na trasie trzeba być czujnym. Nieuwaga lub drobny błąd może doprowadzić do widowiskowej kraksy, automatycznie zmniejszającej do zera szansę na zwycięstwo. W przypadku wystąpienia tego typu incydentów, na tor wyjeżdża samochód bezpieczeństwa, który regulaminowo ogranicza prędkość bolidów biorących udział w wyścigu. Wprowadzenie tego elementu do Formula One 06 sprawiło, że nawet w trudnej sytuacji można nadrobić stratę do liderów lub wykorzystać zamieszanie na zjazd do boksu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 1484 głosów czytelników.

Formula 1 Championship Edition cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Formula 1 Championship Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Formula 1 Championship Edition Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
  • Network Adaptor
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS3
PS2
PSP