Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2006, 15:47

Wyścigi Formuły 1 na konsoli PlayStation 3

Informacje o pracach nad nową odsłoną cyklu Formula One nie powinny być zaskoczeniem dla Czytelników, którzy uważnie śledzili ubiegłoroczne wieści dotyczące PlayStation 3. Pierwsze screenshoty z gry pojawiły się bowiem w maju 2005 roku. Teraz firma Sony Computer Entertainment otwarcie mówi o wydaniu tego tytułu. Premiera programu powinna zbiec się z debiutem nowej konsoli na rynku.

Informacje o pracach nad nową odsłoną cyklu Formula One nie powinny być zaskoczeniem dla Czytelników, którzy uważnie śledzili ubiegłoroczne wieści dotyczące PlayStation 3. Pierwsze screenshoty z gry (jeszcze z adnotacją Work in progress) pojawiły się bowiem w maju 2005 roku. Teraz firma Sony Computer Entertainment otwarcie mówi o wydaniu tego tytułu. Premiera programu powinna zbiec się z debiutem nowej konsoli na rynku.

Wyścigi Formuły 1 na konsoli PlayStation 3 - ilustracja #1

Przygotowywana przez Liverpool Studios gra posiada licencję organizacji FIA (Federation Internationale de l’Automobile), autorzy skorzystali więc z możliwości uwzględnienia wszystkich kierowców, jacy na co dzień biorą udział w wyścigach Formuły 1 (drużyny z sezonu 2006). Oczywiście uwzględniono również tory, na których odbywają się poszczególne zawody.

Wyścigi Formuły 1 na konsoli PlayStation 3 - ilustracja #2

W Formula One 06 bierzemy udział w cyklu Grand Prix, składającym się z osiemnastu wyścigów. Zanim przystąpimy do głównej rywalizacji z innymi zawodnikami, możemy potrenować na torze. Dostępne są również kwalifikacje, które decydują o ustawieniu poszczególnych bolidów na starcie. Aby dobrze oddać atmosferę wielkiego święta jakim jest Grand Prix danego kraju, autorzy pokusili się również o procedury na ogół pomijane przez twórców gier tego typu: rozgrzewanie opon oraz paradę przed publicznością.

Wyścigi Formuły 1 na konsoli PlayStation 3 - ilustracja #3

Jazda bolidem ma charakter zręcznościowy, dzięki czemu programowi daleko do rozbudowanych symulatorów. Mimo to na trasie trzeba być czujnym. Nieuwaga lub drobny błąd może doprowadzić do widowiskowej kraksy, automatycznie zmniejszającej do zera szansę na zwycięstwo. W przypadku wystąpienia tego typu incydentów, na tor wyjeżdża samochód bezpieczeństwa, który regulaminowo ogranicza prędkość bolidów biorących udział w wyścigu. Wprowadzenie tego elementu do Formula One 06 sprawiło, że nawet w trudnej sytuacji można nadrobić stratę do liderów lub wykorzystać zamieszanie na zjazd do boksu.

Wyścigi Formuły 1 na konsoli PlayStation 3 - ilustracja #4

Gra oferuje efektowną oprawę audiowizualną, korzystającą z wszelkich dobrodziejstw konsoli PlayStation 3. Program umożliwia również wykorzystanie podczas zabawy handhelda PSP (PlayStation Portable), który pełni wówczas funkcję bocznego lusterka.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej