Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 maja 2006

Path to Kali - rozszerzenie Eve Online w drodze

Maciej Myrcha, 12 maja 2006, 22:55

Już w drugim kwartale tego roku, fani znakomitego symulatora kosmicznego z gatunku MMO, Eve Online, otrzymają rozszerzenie swojej ulubionej gry. Path to Kali, bo pod taką nazwą znane jest na razie wspomniane rozszerzenie, wprowadzi sporo nowości do rozgrywki, zarówno w kwestii funkcjonalności jak i możliwości technicznych.

Microsoft nabywa licencję na technologię rozpoznawania ruchu

Maciej Myrcha, 12 maja 2006, 22:37

Przedstawiciele firmy GestureTek, jednego z czołowych twórców technologii rozpoznawania ruchu, przeznaczonych głównie do systemów skierowanych w stronę rozrywki, poinformowali o podpisaniu umowy licencyjnej z Microsoftem. Gigant z Redmond wykorzysta produkt GestureTek do gier i aplikacji obsługujących kamerę Xbox Live Vision.

WiFi na Wii = WiFi na NDS

Piotr Doroń, 12 maja 2006, 20:29

Wygląda na to, że potyczki internetowe pomiędzy właścicielami konsol Nintendo Wii przybiorą postać FriendCode’ów oraz schadzek wzorowanych na rozwiązaniach sieciowych stworzonych dla konsoli przenośnej Nintendo DS.

GBA nie umrze - nie pozwolą na to producenci gier

Piotr Doroń, 12 maja 2006, 20:02

Trzy godziny temu zamieściliśmy na naszych łamach ciekawą wiadomość dotyczącą ostatnich wypowiedzi Satoru Iwaty, prezesa Nintendo. Stwierdził on, że stworzenie i wypuszczenie na rynek japoński kolejnej wersji konsoli Game Boy Advance mija się z celem. Tłumaczy to tym, że obecnie wszystko co najważniejsze kręci się wokół najnowszego dziecka Nintendo, konsoli Nintendo DS.

Otwarto stronę Runaway 2
Otwarto stronę Runaway 2

Marek Grochowski, 12 maja 2006, 18:35

Każdy, kto z zaciekawieniem obserwuje rozwój prac nad przygodówką Runaway 2: The Dream of the Turtle, od dzisiaj może uporządkować swoje wiadomości. Wszystko za sprawą oficjalnej witryny gry, uruchomionej przez jej producenta – zespół Pendulo Studios.

Diddy Kong Racing w produkcji
Diddy Kong Racing w produkcji

Marek Grochowski, 12 maja 2006, 17:30

Studio Rare potwierdziło, że pracuje nad swoim pierwszym projektem, przeznaczonym na konsolę Nintendo Dual Screen. Diddy Kong Racing, bo tak nazywa się zapowiedziany tytuł, to wyścigi, które trafią w gusta odbiorców w każdym wieku.

Nigdy więcej GBA
Nigdy więcej GBA

Marek Grochowski, 12 maja 2006, 16:45

Prezydent Nintendo, Saturo Iwata w wywiadzie dla Agencji Reutera opowiedział o swoich refleksjach, dotyczących przenośnej konsoli Game Boy Advance. Jego zdaniem wypuszczanie na rynek kolejnej edycji tej maszynki do grania mija się z celem.

GOL na E3 2006: Indiana Jones 2007
GOL na E3 2006: Indiana Jones 2007

Borys Zajączkowski, 12 maja 2006, 16:28

Pośród mnogości gier, które LucasArts zaprezentował na E3, zasłużenie największym zainteresowaniem cieszył się nowy Indiana Jones. Gra nie tylko przywracająca na monitory postać nieustraszonego archeologa, ale również, a może przede wszystkim, wprowadzająca do gier dwie absolutnie rewolucyjne technologie – Euphoria Natural Motion oraz Digital Molecular Matter.

Zwiastuny i galerie prosto z E3 - część 4

Redakcja GRYOnline.pl, 12 maja 2006, 16:06

Drugi dzień tegorocznych E3 już za nami. Wszystkie materiały znajdziecie oczywiście w naszym specjalnym serwisie poświęconym targom E3. Nie zapomnijcie także odwiedzić naszej galerii fotografii z targów. Tymczasem tradycyjnie już zbieramy dla Was kolejną porcję najciekawszych zwiastunów i galerii.

GOL na E3 2006: Enemy Territory: Quake Wars
GOL na E3 2006: Enemy Territory: Quake Wars

Borys Zajączkowski, 12 maja 2006, 15:49

Do Enemy Territory: Quake Wars zasiedliśmy z Łosiem po przeciwnych stronach frontu pośród około 20 innych dziennikarzy ze świata – graczy, którzy niespełna pół godziny później podnosili się sprzed monitorów z wielkimi oczami i z przylepionym bananem do twarzy. Sami byśmy sobie pograli w tę niezwykle grywalną strzelankę jeszcze i jeszcze, i jeszcze, gdyby nie trzeba było zwolnić miejsc dla kolejnych chętnych.

Lemmings również na konsolę PlayStation 2
Lemmings również na konsolę PlayStation 2

Krystian Smoszna, 12 maja 2006, 15:49

Europejski oddział firmy Sony Computer Entertainment, zachęcony dużym sukcesem opublikowanej w marcu bieżącego roku gry Lemmings, przygotowuje konwersję tego programu z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 2. Produkt trafi na rynek już w październiku.

Lunar Knights zostanie wydany bez czujnika wykrywającego natężenie światła

Piotr Doroń, 12 maja 2006, 15:31

Przekazaliśmy Wam wczoraj kilka interesujących wieści dotyczących nowej gry z serii Boktai firmy Konami, powstającej z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Zastanawialiśmy się wtedy, czy kartridż z Lunar Knights zostanie wyposażony w czujnik natężenia światła. Jak się okazuje – nie zostanie.

UbiSoft zapowiada Storm of War: Battle of Britain
UbiSoft zapowiada Storm of War: Battle of Britain

Marek Grochowski, 12 maja 2006, 15:31

Wielbiciele podniebnych wojaży w wirtualnym świecie do dzisiaj wspominają gry z serii IŁ-2, za produkcją których stoi zespół Maddox Games. Już wkrótce ponownie będzie nam dane zasiąść za sterami potężnych myśliwców, gdyż UbiSoft zaanonsował grę Storm of War: Battle of Britain.

GOL na E3 2006: Neverwinter Nights 2
GOL na E3 2006: Neverwinter Nights 2

Borys Zajączkowski, 12 maja 2006, 15:05

Z Neverwinter Nights 2 mamy sytuację cokolwiek przypominającą to, czego doświadczyliśmy w przypadku trzeciego Gothika rok temu – tej gry jeszcze się nie powinno pokazywać graczom na oczy. Jest w niej niewiele, a na domiar złego to, co jest, robi obecnie wrażenie co najmniej średnie.

Powstanie film Metal Gear Solid - Kojima potwierdza
Powstanie film Metal Gear Solid - Kojima potwierdza

Krystian Smoszna, 12 maja 2006, 14:38

Jest już pewne, że powstanie film nawiązujący do popularnej serii gier o nazwie Metal Gear Solid. Informacja to została potwierdzona na targach E3 przez firmę Kojima Productions.

Havok udzieli wsparcia Wii
Havok udzieli wsparcia Wii

Marek Grochowski, 12 maja 2006, 13:55

W ciągu ostatnich dni next-gen Nintendo zaskarbił sobie sympatię osób przebywających na E3 i nieoczekiwanie wyrósł na najbardziej interesującą konsolę amerykańskich targów. Został doceniony nawet przez Petera Moore’a, jedną z czołowych postaci Microsoftu.

„Oscary Internetu” rozdane
„Oscary Internetu” rozdane

Bartłomiej Kossakowski, 12 maja 2006, 12:39

Przyznawane corocznie nagrody Webby to według magazynu New York Times „Oscary Internetu”. Wyróżniane są witryny, których twórcy wykazali się kreatywnością, ale zarazem pamiętają o przyjaznej dla użytkownika obsłudze.

Take 2 zamknęło studio Rockstar Vienna
Take 2 zamknęło studio Rockstar Vienna

Marek Grochowski, 12 maja 2006, 12:20

Jeszcze dwa dni temu informowaliśmy Was, że gigant Take-Two otworzył nowe studio w Szanghaju, a tymczasem dzisiaj z siedziby koncernu nadbiegają do nas wieści, które są jeszcze bardziej zaskakujące. Szefowie firmy zdecydowali się na zamknięcie austriackiego oddziału Rockstar Games.

Miyamoto mówi o współpracy Wii i DS-a
Miyamoto mówi o współpracy Wii i DS-a

Bartłomiej Kossakowski, 12 maja 2006, 12:04

Każda kolejna godzina trwania targów E3 odkrywa przed nami nowe niespodzianki związane z Wii. Tym razem mamy dla was informacje o możliwościach, jakie daje połączenie nowej konsoli z jej przenośnym starszym bratem - Nintendo DS.

Szczegóły na temat “Wirtualnej Konsoli” Nintendo
Szczegóły na temat “Wirtualnej Konsoli” Nintendo

Bartłomiej Kossakowski, 12 maja 2006, 12:04

Choć o stworzonej specjalnie dla nowej konsoli Nintendo usłudze, pozwalającej na pobieranie starszych gier, wiemy od jakiegoś czasu, niedawna konferencja poświęcona niemal w całości Wii nie przyniosła żadnych nowych informacji na jej temat. Jak się okazało, “Wirtualna Konsola” była jednak obecna na targach E3. Na specjalnie wyznaczonych stoiskach można było sprawdzić jej działanie.

GOL na E3 2006: Battlestations: Midway
GOL na E3 2006: Battlestations: Midway

Przemysław Bartula, 12 maja 2006, 11:49

Od początku lat 90-tych kiedy to dane mi było zwariować na punkcie Task Force 1942 cierpliwie czekałem na symulację i strategię zarazem, jaka pozwoli mi w prosty i przyjemny sposób wziąć udział i zadecydować o amerykańsko-japońskiej wojnie na Pacyfiku. Moje nadzieje na nadejście czegoś na miarę wspomnianego tytułu wzbudzała zapowiedź Battlestations: Midway.

Co planuje ekipa z Blizzard Entertainment?

Radosław Grabowski, 12 maja 2006, 11:44

Szczegółowo opisany przez nas w ramach relacji z E3 2006 dodatek do World of Warcraft, noszący podtytuł The Burning Crusade, nie jest jedynym projektem, na którym koncentrują się obecnie ludzie z Blizzard Entertainment. Podczas trwających targów w Los Angeles developerzy ujawnili bowiem, iż chowają w zanadrzu jeszcze szereg elektroniczno-rozrywkowych przedsięwzięć.

Xbox 360 pojawi się u nas jeszcze w tym roku!
Xbox 360 pojawi się u nas jeszcze w tym roku!

Marek Grochowski, 12 maja 2006, 11:30

Wygląda na to, że nawet do pewnego grodu nad Wisłą czasem dochodzą cuda techniki. Tak też stanie się w przypadku konsoli Xbox 360, która już za kilka miesięcy zawita do Polski. Microsoft poinformował bowiem, że planuje poszerzyć swoje wpływy w Europie Środkowej i… Afryce.

GOL na E3 2006: Company of Heroes
GOL na E3 2006: Company of Heroes

Przemysław Bartula, 12 maja 2006, 11:18

Czego można spodziewać się po kolejnej produkcji zespołu, któremu zawdzięczamy powstanie legendarnego cyklu Homeworld oraz równie znakomitego Warhammer 40,000: Dawn of War? Z pewnością bardzo dużo, dlatego też jednym z tytułów, w jakie musiałem pograć na E3, był Company of Heroes.

GOL na E3 2006: Warcraft: The Burning Crusade
GOL na E3 2006: Warcraft: The Burning Crusade

Przemysław Bartula, 12 maja 2006, 11:04

Tegoroczne targi E3 nie mogły oczywiście zostać pominięte przez firmę Blizzard, która stopniowo, małymi porcjami, dawkuje informacje na temat Word of Warcraft: The Burning Crusade, dodatku do swojego MMO, który zmienił oblicze tego segmentu rynku.

GOL na E3 2006: Gothic III
GOL na E3 2006: Gothic III

Borys Zajączkowski, 12 maja 2006, 10:42

Źle się stało, że Gothic III został pokazany w ubiegłym roku zarówno na E3, jak i później na Games Convention. Gra ledwie raczkowała, prezentowała się co najmniej średnio, a na domiar złego nic się w niej nie dało zrobić. Najwięksi fani mogli stracić zapał i nadzieję, zobaczywszy, jak się miewa kontynuacja ich ukochanego erpega. Najwyraźniej jednak Piranha Bytes wzięła sobie do serca potargowe komentarze, gdyż gra, która pojawiła się na tegorocznym E3 to niebo a ziemia w porównaniu z tym, co było.

GOL na E3 2006: Dark Messiah of Might and Magic
GOL na E3 2006: Dark Messiah of Might and Magic

Przemysław Bartula, 12 maja 2006, 10:36

Jak do tej pory słynna marka Might and Magic doświadczyła tylko jednej próby zrealizowania gry FPS opartej na jej świecie. Była nią gra Legends of Might and Magic i niestety nie można zaliczyć jej do udanych. Raczej bardzo nieudanych. Jakiś czas temu firma UbiSoft zapowiedziała, że ponownie spróbuje stworzyć grę akcji/FPS osadzoną w świecie M&M, czyli Dark Messiah of Might and Magic.

Call of Duty również na konsolę PSP
Call of Duty również na konsolę PSP

Krystian Smoszna, 12 maja 2006, 10:26

Niezwykle owocne w informacje okazują się odwiedziny oficjalnej strony koncernu Activision, gdzie wprowadzono już na listę gier trzecią odsłonę cyklu Call of Duty. Wśród wymienionych platform sprzętowych brakuje bowiem konsoli PlayStation 3, pojawia się natomiast... PSP.

Ludzie z LucasArts szykują Gwiezdne Wojny dla PS3 i X360, ale myślą również o Wii
Ludzie z LucasArts szykują Gwiezdne Wojny dla PS3 i X360, ale myślą również o Wii

Radosław Grabowski, 12 maja 2006, 10:23

Czyż unikalny kontroler systemu Wii nie wydaje się znakomitym narzędziem, służącym do wywijania mieczem świetlnym w wirtualnej rzeczywistości? Najwidoczniej myślą tak pracownicy korporacji LucasArts, którzy chcieliby przygotować nową grę spod znaku Star Wars, dedykowaną właśnie nadchodzącej konsoli stacjonarnej ze stajni Nintendo.

Nowe informacje dotyczące Age of Empires III: The WarChiefs
Nowe informacje dotyczące Age of Empires III: The WarChiefs

Krystian Smoszna, 12 maja 2006, 09:50

Sprawa pierwszego, oficjalnego rozszerzenia do gry Age of Empires III budzi wiele emocji wśród fanów programu. Czy indiańskie plemiona, które będą głównymi bohaterami dodatku, zdołają stawić czoła Europejczykom? Ujawniane stopniowo przez członków Ensemble Studios informacje, pozwalają wierzyć, że czerwonoskórzy wojownicy będą równorzędnym przeciwnikiem dla kolonistów ze Starego Kontynentu.

EA prezentuje kolejną odsłonę Need for Speed wraz z innymi tytułami dla PS3

Radosław Grabowski, 12 maja 2006, 09:44

Bez dobrych wyścigów samochodowych nie może się obejść de facto żadna współczesna konsola. PlayStation 3 również nie będzie w tym temacie wyjątkiem – wynika tak przynajmniej z prezentacji, przeprowadzonej przez korporację Electronic Arts w trakcie E3 2006. Na targach w Los Angeles zademonstrowano bowiem zwiastun kolejnej gry z hitowej serii Need for Speed.

99 sierpniowych nocy? Znamy przybliżoną datę premier Ninety-Nine Nights w zrozumiałym języku

Piotr Doroń, 12 maja 2006, 09:17

Firma Q Entertainment już raz w trakcie tegorocznych targów E3 zamieszała. Sytuacja ta wystąpiła w momencie ogłoszenia nowych gier z serii Lumines – Lumines 2 na PSP, Lumines Plus na PS2 oraz zaskakującego Lumines Live na Xboxa 360. Tym razem malutka burza rozpętana została przez prezesa wymienionego wyżej studia, Tetsuyę Mizuguchiego.

GOL na E3 2006: LEGO Star Wars II: The Original Trilogy
GOL na E3 2006: LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Przemysław Bartula, 12 maja 2006, 08:50

Gra LEGO Star Wars wzbudziła mój podziw i przychylność na długo przed swoją premierą, bo już w 2004 roku, podczas wizyty na targach w Londynie. Dlatego też, z ogromną przyjemnością odwiedziłem w drugim dniu targów E3 stanowisko prasowe koncernu LucasArts, gdzie zaprezentowano mi następczynię tej perełki.

Metroid Prime 3: Corruption - nowe informacje

Piotr Doroń, 12 maja 2006, 08:49

Nintendo potwierdziło, że Metroid Prime 3: Corruption będzie tytułem startowym względem konsoli Wii. Oznacza to, że trafi na półki sklepowe w tym samym dniu, w którym swą premierę będzie miał najnowszy stacjonarny sprzęt japońskiego giganta.

Pets nowym dodatkiem do The Sims 2?

Krystian Smoszna, 12 maja 2006, 08:28

Oprócz dziesięciu oficjalnie zapowiedzianych gier, koncern Electronic Arts prezentuje na targach E3 również inne tytuły. Dziennikarze odwiedzający stoisko największego potentata w branży mogą m.in. zobaczyć krótki film, który najprawdopodobniej zwiastuje nowy dodatek do gry The Sims 2.

Ponętne dziewczyny w skąpych kostiumach plażowych także pojawiły się na E3 2006

Radosław Grabowski, 12 maja 2006, 07:55

Szum (m.in. sprawa kompletnego rozbierania ponętnych bohaterek) wokół Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball nie mógł ujść przed trzema laty uwadze graczy. Dzieło japońskiej firmy Tecmo było zresztą jedną z najlepszych pozycji, przeznaczonych dla konsoli Xbox pierwszej generacji. Teraz developerzy tworzą podobny produkt, dedykowany platformie Xbox 360. W trakcie E3 2006 zorganizowano prezentację.

Wii otrzyma Dragon Quest Swords

Maciej Myrcha, 12 maja 2006, 00:03

Przedstawiciele firmy Square Enix poinformowali, iż rodzina gier spod znaku Dragon Quest wzbogaci się o nowego członka. Będzie to jednocześnie pierwsza część tej serii, debiutująca na konsolach nowej generacji, a konkretnie sprzęcie znanym od niedawna pod nazwą Wii.