Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2006, 14:38

Powstanie film Metal Gear Solid - Kojima potwierdza

Jest już pewne, że powstanie film nawiązujący do popularnej serii gier o nazwie Metal Gear Solid. Informacja to została potwierdzona na targach E3 przez firmę Kojima Productions.

Jest już pewne, że powstanie film nawiązujący do popularnej serii gier o nazwie Metal Gear Solid. Informacja to została potwierdzona na targach E3 przez firmę Kojima Productions.

Powstanie film Metal Gear Solid - Kojima potwierdza - ilustracja #1
Hideo Kojima.

Hideo Kojima – popularny, japoński projektant gier video, który dziewiętnaście lat temu opracował pierwszy program z cyklu Metal Gear, długo poszukiwał odpowiednich partnerów do stworzenia filmu, opowiadającego o przygodach Snake’a. W ostatnich miesiącach krążyło na ten temat wiele plotek. W styczniu wybuchła prawdziwa sensacja, gdyż gotowość do pracy przy obrazie wyraził Uwe Boll. Na szczęście oferta niemieckiego reżysera w ogóle nie była brana pod uwagę, o czym zatroskanych fanów przekonywał osobiście twórca legendarnego cyklu.

Hideo Kojima nie zdradza, jaka wytwórnia wyprodukuje film. Nie znamy też nazwiska reżysera oraz odtwórców głównych ról. Na konkretne informacje dotyczące obrazu Metal Gear Solid, musimy cierpliwie poczekać. Jak długo? Tego dokładnie nie wiadomo.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej