Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 maja 2006

Wirtualna wycieczka z Mario
Wirtualna wycieczka z Mario

BK, 2 maja 2006, 14:28

Wydana dziesięć lat temu gra Super Mario 64 nie tylko na stałe zapisała się w historii gier video, ale do dziś inspiruje wielu fanów. Wszystkim, którzy pamiętają godziny spędzone przy konsoli Nintendo 64 wraz z wąsatym hydraulikiem, polecamy wirtualną wycieczkę po jego świecie.

Zobacz screenshoty z nowego dodatku do Battlefield 2
Zobacz screenshoty z nowego dodatku do Battlefield 2

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 14:22

Koncern Electronic Arts opublikował nowe screenshoty z kolejnego płatnego dodatku (tzw. „booster pack”) do gry Battlefield 2. Armored Fury, bo tak nazywa się wspomniane rozszerzenie, już wkrótce zostanie udostępnione wszystkim zainteresowanym w Internecie.

Nowy projekt twórcy Metal Gear Solid
Nowy projekt twórcy Metal Gear Solid

BK, 2 maja 2006, 14:21

Hideo Kojima, twórca legendarnej serii Metal Gear Solid wypowiedział się na temat możliwości Xboxa 360. Pojawiły się również nowe informacje na temat tajemniczego tytułu tworzonego przez niego z myślą o konsoli Nintendo Wii.

Żarty na temat Wii
Żarty na temat Wii

BK, 2 maja 2006, 14:09

Chyba nikt z pracowników Nintendo nie spodziewał się, że nowa nazwa ich konsoli wywoła tyle zamieszania. Wystarczyło kilka dni od podania informacji o Wii, aby w sieci pojawiły się dziesiątki stron stworzonych przez niezadowolonych fanów. Dziś przedstawiamy wam kilka z nich.

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o DS Lite...
Wszystko co chcielibyście wiedzieć o DS Lite...

BK, 2 maja 2006, 14:06

Już za dwa dni poznamy datę pojawienia się nowej, “szczuplejszej” wersji przenośnej konsoli Nintendo w amerykańskich i europejskich sklepach. Jak poinformował serwis 1UP, właśnie 4 maja Nintendo wyda oficjalne oświadczenie prasowe na temat przyszłości DS Lite w USA i Europie. Dowiemy się również, jaka będzie cena sprzętu.

Full Auto 2: Battlelines zaparkuje na platformie PS3

eLKaeR, 2 maja 2006, 12:55

W ubiegły czwartek poinformowaliśmy Was, że kanadyjska firma Pseudo Interactive prawdopodobnie szykuje sequel gry akcji pt. Full Auto. Teraz oficjalne stanowisko w tej sprawie zajęła korporacja wydawnicza Sega, która oświadczyła, iż kontynuacja istotnie powstaje. Jednakże Full Auto 2: Battlelines trafi nie do posiadaczy konsol Xbox 360, lecz do użytkowników PlayStation 3.

Koei na E3 2006

Jiker, 2 maja 2006, 11:55

Do grona firm prezentujących swoją ofertę na zbliżające się wielkimi krokami targi E3, dołączył wczoraj japoński Koei. Czeka nas bardzo interesujący pokaz, uwzględniający m.in. Samurai Warriors 2 w wersji na konsolę Xbox 360, a także dwie gry tworzone z myślą o PlayStation 3.

Capcom na targach E3 (02/05/06)

Krooliq, 2 maja 2006, 11:48

Do grona firm, które zapowiadają swój udział na tegorocznych, zbliżających się wielkimi krokami, targach E3, dołączyła firma Capcom. Zamierza ona zaprezentować dziesięć tytułów, przeznaczonych na rozmaite platformy sprzętowe.

Wiemy coraz więcej na temat nowej gry z serii Alone in the Dark

eLKaeR, 2 maja 2006, 10:55

Najnowsza odsłona słynnego cyklu o nazwie Alone in the Dark przygotowywana jest obecnie na zlecenie korporacji Atari przez francuską firmę Eden Studios. Ta przygodowa gra akcji powstaje z myślą o komputerach osobistych klasy PC oraz o konsoli Xbox 360. Dziś chcielibyśmy przedstawić Szanownym Czytelnikom garść świeżych informacji tekstowo-graficznych na niniejszy temat.

Silent Hill wciąż w czołówce amerykańskiego zestawienia Box Office
Silent Hill wciąż w czołówce amerykańskiego zestawienia Box Office

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 10:03

Film Silent Hill, który zadebiutował w amerykańskich kinach 21 kwietnia bieżącego roku, nadal nieźle radzi sobie w rankingu Box Office. W ciągu ostatniego tygodnia zarobił ponad dziewięć milionów dolarów, co dało mu czwarte miejsce w tym podsumowaniu.

Co Microsoft szykuje na E3?
Co Microsoft szykuje na E3?

BK, 2 maja 2006, 09:26

Xbox 360 taniej o 100 dolarów, usługa Xbox Live w wersji Gold za darmo, premiera Halo 3 w marcu, oficjalna zapowiedź Kameo 2 – to tylko część informacji, które podobno Microsoft ma ogłosić już za kilkanaście dni podczas targów E3.

Twórcy gry Chłopaki nie płaczą skorzystają z silnika użytego w Oblivionie
Twórcy gry Chłopaki nie płaczą skorzystają z silnika użytego w Oblivionie

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 08:05

Przedstawiciele koncernu Emergent Game Technologies opublikowali wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowali, że stworzony przez nich silnik o nazwie Gamebryo Element znalazł sześciu nowych nabywców.

Siuksowie drugą, grywalną nacją w Age of Empires III: The WarChiefs
Siuksowie drugą, grywalną nacją w Age of Empires III: The WarChiefs

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 07:59

Znamy już nazwę drugiej frakcji, jaka pojawi się w debiutanckim dodatku do gry Age of Empires III, zatytułowanym The WarChiefs. Oprócz indiańskiego plemienia Irokezów, we wspomnianym rozszerzeniu zobaczymy również Siuksów.

Metal Slug w wersji Wii
Metal Slug w wersji Wii

eLKaeR, 2 maja 2006, 07:55

Hitowa seria dwuwymiarowych strzelanin spod znaku „podążaj cały czas w prawo i niszcz wszystko na swojej drodze”, nosząca nazwę Metal Slug, obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny. Z tej okazji korporacja SNK Playmore szykuje się do wprowadzenia na rynek specjalnej kolekcji, zawierającej sześć pozycji ze wspomnianego cyklu.

Wersja beta pierwszej łaty do The Elder Scrolls IV: Oblivion zadebiutuje za kilka dni
Wersja beta pierwszej łaty do The Elder Scrolls IV: Oblivion zadebiutuje za kilka dni

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 07:55

Pete Hines z firmy Bethesda Softworks LLC poinformował wczoraj na łamach oficjalnego forum The Elder Scrolls IV: Oblivion, że pierwsza łatka do wspomnianej gry, zadebiutuje w Internecie już w tym tygodniu.

Ridge Racer 7 i Tekken 6 na targach E3
Ridge Racer 7 i Tekken 6 na targach E3

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 07:49

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, koncern Namco Bandai zaprezentuje na zbliżających się wielkimi krokami targach E3, najnowszą odsłonę cyklu Ridge Racer. Program ten przeznaczony będzie wyłącznie na konsolę PlayStation 3. Przypomnijmy, że poprzedni odcinek serii – Ridge Racer 6 – stworzono z myślą o Xboksie 360.

2K Games opublikuje na rynku grę Ghost Rider
2K Games opublikuje na rynku grę Ghost Rider

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 07:42

Sporo czasu minęło od ostatnich wieści dotyczących gry Ghost Rider – kolejnego tytułu nawiązującego do serii komiksów wydawanych przez koncern Marvel. W grudniu ubiegłego roku prawa do programu zostały sprzedane przez firmę Majesco, która chciała w ten sposób uzyskać pieniądze na pokrycie zobowiązań finansowych. Przez blisko pięć miesięcy nie wiedzieliśmy jednak, kto licencję kupił...

Twórcy Shadowgrounds pracują nad kolejną grą
Twórcy Shadowgrounds pracują nad kolejną grą

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 07:36

Fińskie studio Frozenbyte, które aktualnie próbuje podbić amerykański rynek przy pomocy swojej debiutanckiej gry o nazwie Shadowgrounds, rozpoczęło już produkcję kolejnego programu...

SEGA na targach E3 (02/05/06)

Krystian Smoszna, 2 maja 2006, 07:16

Koncern SEGA poinformował wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że uruchomiona została specjalna strona internetowa, w której publikowane będą zapowiedzi gier, jakie firma zamierza zaprezentować podczas tegorocznych targów E3.

eNCHANT arM także w Stanach Zjednoczonych i Europie pod tytułem Enchanted Arms
eNCHANT arM także w Stanach Zjednoczonych i Europie pod tytułem Enchanted Arms

eLKaeR, 2 maja 2006, 07:07

Typowej dalekowschodniej gry z gatunku cRPG posiadacze konsoli Xbox 360, rezydujący poza Japonią, jak dotąd nie uświadczyli. Mieszkańcy ojczyzny Akiry Kurosawy w połowie stycznia bieżącego roku otrzymali natomiast pozycję pt. eNCHANT arM, którą przygotowali pracownicy firmy From Software. Korporacja Ubisoft Entertainment postanowiła właśnie sprowadzić niniejszy produkt na Zachód.