Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 maja 2006

Microsoft na pewno ... nie pracuje nad handheldem

Maciej Myrcha, 16 maja 2006, 23:35

Tydzień temu na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać wiadomość o "100% pewnym" handheldzie. Teraz jednak na światło dzienne wypłynęły zupełnie nowe fakty. "Nawet o tym nie myślimy," powiedział Neil Thompson, szef działu Xboxa na Północną i Wschodnią Europę. I należy mu raczej uwierzyć.

Sonic Wild Fire – pierwsze szczegóły
Sonic Wild Fire – pierwsze szczegóły

Bartłomiej Kossakowski, 16 maja 2006, 15:38

Niedawno informowaliśmy o planach firmy Sega związanych z wydaniem gry Sonic Wild Fire na konsolę Nintendo Wii. Dziś prezentujemy pierwsze szczegóły na temat rozgrywki oraz sposobie, w jaki wykorzystano w tym tytule specjalny kontroler Nintendo.

Assassin's Creed nie tylko na PS3?
Assassin's Creed nie tylko na PS3?

Karolina Talaga, 16 maja 2006, 14:56

Na początku bieżącego miesiąca pisaliśmy o grze Assassin's Creed, czyli nowym, powstającym właśnie, projekcie firmy Ubisoft. Wówczas informowaliśmy, że zgodnie z oświadczeniem Ubisoftu, program będzie przeznaczony tylko i wyłącznie na platformę PlayStation 3. Wciąż jednak w sieci krążą plotki o wersji dedykowanej konsoli Xbox 360.

Core Design odeszło w niebyt

Maciej Myrcha, 16 maja 2006, 14:21

Jak poinformowali przedstawiciele firmy Eidos, w ramach reorganizacji przedsiębiorstwa, pozbyto się studia Core Design. Jego pracownicy znajdą zatrudnienie u innego brytyjskiego developera, Rebellion, pracującego obecnie nad sequelem Shellshock. Miejsce Core Design w stajni Eidos/SCi zajmie natomiast nowo powstałe studio developerskie w Szwecji.

Przeglądarka internetowa dla Nintendo DS – pierwsze screeny
Przeglądarka internetowa dla Nintendo DS – pierwsze screeny

Bartłomiej Kossakowski, 16 maja 2006, 13:49

Od jakiegoś czasu wiadomo, że już wkrótce posiadacze przenośnej konsoli Nintendo DS będą mogli nabyć przeglądarkę internetową, za stworzenie której odpowiedzialna jest firma Opera. Dziś przedstawiamy pierwsze zdjęcia, które prezentują program w akcji.

Duke Nukem Forever - premiera w 2007 roku?
Duke Nukem Forever - premiera w 2007 roku?

Krystian Smoszna, 16 maja 2006, 12:14

W przyszłym roku minie dokładnie dziesięć lat od pierwszej, oficjalnej zapowiedzi gry Duke Nukem Forever. Czy ta okrągła rocznica zostanie uhonorowana wydaniem programu? Redaktorzy renomowanego magazynu PC Gamer twierdzą, że tak.

Co nowego w temacie The Elder Scrolls IV: Oblivion?
Co nowego w temacie The Elder Scrolls IV: Oblivion?

Krystian Smoszna, 16 maja 2006, 11:41

W ubiegłym tygodniu mogliście przeczytać na łamach naszego serwisu ogromną liczbę informacji dotyczącą najnowszych gier, które prezentowane były podczas imprezy w E3. Zabrakło w nich jednak wieści dotyczących dalszego rozwoju programu The Elder Scrolls IV: Oblivion. Dziś nadrabiamy te zaległości.

Prey także w wersji kieszonkowej

Radosław Grabowski, 16 maja 2006, 10:23

Tegoroczne lato powinno przynieść nam, oprócz chwil wakacyjnego odpoczynku, również prawdziwą gratkę dla entuzjastów gatunku FPS – grę pt. Prey, bazującą na silniku rodem z Doom 3. Konfrontację Indianina z kosmicznymi najeźdźcami zobaczą nie tylko posiadacze PeCetów i konsol Xbox 360, ponieważ właśnie poinformowano o rozpoczęciu developingu jeszcze jednej wersji omawianej pozycji.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (16/05/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (16/05/06)

Krystian Smoszna, 16 maja 2006, 10:04

Na brytyjskiej liście bestsellerów mamy hat-trick. Po raz trzeci z rzędu tytuł najlepiej sprzedającej się gry na Wyspach zdobył program o nazwie 2006 FIFA World Cup.

Znamy minimalne wymaganie sprzętowe gry Neverwinter Nights 2
Znamy minimalne wymaganie sprzętowe gry Neverwinter Nights 2

Krystian Smoszna, 16 maja 2006, 09:25

Feargus Urquhart – szef firmy Obsidian Entertainment, która powinna być doskonale znana miłośnikom gier komputerowych z gatunku RPG – ujawnił ostatnio minimalne wymagania sprzętowe drugiej odsłony cyklu Neverwinter Nights.

Star Wars: Empire at War - nowa łata i edytor map już w sieci
Star Wars: Empire at War - nowa łata i edytor map już w sieci

Krystian Smoszna, 16 maja 2006, 08:33

Wielbiciele gry Star Wars: Empire at War nie muszą czekać na premierę oficjalnego dodatku (Forces of Corruption), aby stoczyć bitwy na nowych planszach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników programu, koncern LucasArts opublikował wczoraj edytor map oraz kolejną łatkę.

Komputerowa wersja gry Hitman: Blood Money jest już gotowa
Komputerowa wersja gry Hitman: Blood Money jest już gotowa

Radosław Grabowski, 16 maja 2006, 07:44

Na najnowszą odsłonę cyklu Hitman, noszącą podtytuł Blood Money, czekają zapewne rzesze fanów gier akcji, prezentowanych z perspektywy trzeciej osoby. Czwarta część przygód Agenta 47 powstaje z myślą o czterech platformach sprzętowych: PC, PS2, XBX i X360. Przedstawiciel zespołu developerskiego oświadczył właśnie, iż edycja pecetowa jest już gotowa.

Jakie są szanse na powstanie gry, rozwijającej pomysły z pamiętnej pozycji pt. Rez?

Radosław Grabowski, 16 maja 2006, 07:07

Tetsuya Mizuguchi nie pracuje już w korporacji Sega, aczkolwiek właśnie pod jej skrzydłami zaprojektował jedną z bardziej oryginalnych pozycji w historii elektronicznej rozrywki – strzelaninę muzyczną pt. Rez. Chociaż najnowszym dziełem owego twórcy jest Ninety-Nine Nights dla konsoli Xbox 360, to słynny autor poważnie rozważa przygotowanie sequela wspomnianego hitu, znanego z DC i PS2.

Sztuki walki i nie tylko w dwóch nowych grach spod znaku EyeToy dla PlayStation 2

Radosław Grabowski, 16 maja 2006, 06:44

Nie tylko opisana przez nas w trakcie E3 2006 gra The Eye of Judgment dla PlayStation 3 zrobi w przyszłości użytek z kamery EyeToy. Korporacja Sony Computer Entertainment planuje bowiem wypuścić na rynek jeszcze dwie pozycje dla PlayStation 2, mające wykorzystywać wspomniane urządzenie peryferyjne.