Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2006, 10:04

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (16/05/06)

Na brytyjskiej liście bestsellerów mamy hat-trick. Po raz trzeci z rzędu tytuł najlepiej sprzedającej się gry na Wyspach zdobył program o nazwie 2006 FIFA World Cup.

Na brytyjskiej liście bestsellerów mamy hat-trick. Po raz trzeci z rzędu tytuł najlepiej sprzedającej się gry na Wyspach zdobył program o nazwie 2006 FIFA World Cup.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii - ilustracja #1
Fani piłki nożnej nie zawodzą producentów gier.

2006 FIFA World Cup święci kolejne sukcesy. Gra, która zwyciężyła w najnowszym rankingu (tydzień zakończony 15 maja), jest jednocześnie najlepiej sprzedającym się produktem rozrywkowym na cztery platformy sprzętowe: PlayStation 2, GameCube, Xbox oraz Xbox 360. Co ciekawe, program firmy Electronic Arts bez trudu utrzymał pierwszą pozycję, mimo, że w ostatnich dniach zanotował spadek sprzedaży aż o 44%. Identyczny wynik ma na swoim koncie Tomb Raider: Legend, który niezmiennie pozostaje na drugim miejscu rankingu, odkąd na Wyspach Brytyjskich opublikowano 2006 FIFA World Cup.

Zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, mają swoje przełożenie na całą listę. Aż trzy tytuły w pierwszej piątce to produkty poświęcone tej dyscyplinie. W dodatku na dziewiątej pozycji znalazła się gra FIFA Street 2, a na szesnastej Football Manager 2006.

A teraz czas na mięso, czyli ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na Wyspach Brytyjskich (uwzględniono wszystkie platformy sprzętowe):

LP.

TYTUŁ

1.

2006 FIFA World Cup

2.

Tomb Raider: Legend

3.

Championship Manager 2006

4.

Pro Evolution Soccer 5

5.

The Godfather

6.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter

7.

Animal Crossing: Wild World

8.

The Sims 2

9.

FIFA Street 2

10.

Ice Age 2: Meltdown

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry