Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Animal Crossing: Wild World (NDS)

Animal Crossing: Wild World NDS

Jest to oficjalna kontynuacja hitu Animal Crossing, wydanego w 2003 na konsolę GameCube. Żyjesz pomiędzy swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi w fikcyjnym świecie, pełnym różnorodnych wiosek i miast.

Przygodowe | elementy strategiczne | symulator życia | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Animal Crossing: Wild World (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

5grudnia2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jest to oficjalna kontynuacja hitu Animal Crossing, wydanego w 2003 na konsolę GameCube. Żyjesz pomiędzy swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi w fikcyjnym świecie, pełnym różnorodnych wiosek i miast. W grze są dostępne wszystkie rozrywki obecne w wersji na GameCube: kopanie dołów, łowienie ryb w stawach, ścinanie drzew itd. Możesz wybierać pośród szerokiej gamy koszulek, czapek oraz okularów, w różnych rozmiarach i kształtach. Przedmioty możesz kupować w sklepie Toma Nooka i przy każdym zakupie korzystać ze specjalnej maszyny. Urządzenie to sumuje punkty za kupiony towar i umożliwia dostęp do specjalnych przedmiotów oraz promocji.

Swoją postacią możesz sterować za pomocą ekranu dotykowego (przesuwając bohatera we wskazanym kierunku). Ponadto, gra wykorzystuje ekran dotykowy do pisania wiadomości, rysowania oraz zarządzania zbiorem przedmiotów. Rozmowa ze zwierzętami w wiosce polega na wskazaniu ich rysikiem, podobnie wygląda wchodzenie oraz wychodzenie z budynków.

Jest to jeden z pierwszych tytułów na NDS, który wspiera wbudowaną technologię Wi-Fi przeznaczoną do wieloosobowej gry internetowej. Maksymalnie mogą grać ze sobą 4 osoby, które znajdują się w zasięgu “hot-spota” Wi-Fi. Znajdą się w tej samej wiosce, w której mogą czatować za pomocą ekranu dotykowego, prezentować sobie nawzajem pokoje stworzone w grze oraz wymieniać się przedmiotami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Animal Crossing: Wild World

Klasyfikacja PEGI Animal Crossing: Wild World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Animal Crossing: Wild World

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing
Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing

wiadomość21 kwietnia 2012

W trakcie telewizyjnej konferencji firma Nintendo zapowiedziała grę New Super Mario Bros. 2 oraz kontynuację cyklu Animal Crossing. W oba te tytuły posiadacze konsoli przenośnej 3DS zagrają jeszcze w tym roku.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Alan Wake) 11/06/10

wiadomość11 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocjach Telltale Games, wyścigach parkourowców, sprzedaży konsol Nintendo w Europie, dacie premiery Duke Nukem: Manhattan Project na X360, a także nowym cRPG od Focus Home Interactive. Zapraszamy do lektury.

Animal Crossing na Wii jako MMO?
Animal Crossing na Wii jako MMO?

wiadomość25 października 2007

Animal Crossing to tzw. “symulator życia” w małym miasteczku, jak określają go twórcy. W poprzednich częściach dedykowanych GameCube oraz DS-owi wcielaliśmy się w jednego z wielu mieszkańców i musieliśmy się nim opiekować. Co przyniesie ze sobą wersja dedykowana Wii?

Najlepiej sprzedające się gry na Nintendo DS w zeszłym roku fiskalnym

wiadomość9 maja 2007

Firma Nintendo opublikowała listę najlepiej sprzedających się gier wydanych na Nintendo DS w okresie 1 kwietnia 2006 – 31 marca 2007 (czyli w 2007 roku fiskalnym). Poinformowała również, że od momentu światowej premiery konsoli klienci zakupili 184 miliony egzemplarzy gier, z czego aż 123 miliony znalazły nabywców w trakcie określonych wyżej ram czasowych.

Styczniowa sprzedaż konsol oraz gier w Japonii - Nintendo DS rządzi i dzieli

wiadomość8 lutego 2007

Przed kilkudziesięcioma godzinami mogliście się zapoznać ze wstępnymi wynikami styczniowej sprzedaży konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni. Przekazaliśmy Wam wtedy informacje związane z Wii oraz PlayStation 3. Dzisiaj znamy już cały raport firmy Enterbrain.