Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Nintendogs: Best Friends (NDS)

Nintendogs: Best Friends NDS

Nintendogs: Best Friends to kolejna gra, zaprojektowana przez najsłynniejszego elektroniczno-rozrywkowego wizjonera z japońskiej korporacji Nintendo, czyli Shigeru Miyamoto (twórca np. postaci hydraulika Mario oraz serii The Legend of Zelda).

Symulacje | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Nintendogs: Best Friends (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

24października2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nintendogs: Best Friends to kolejna gra, zaprojektowana przez najsłynniejszego elektroniczno-rozrywkowego wizjonera z japońskiej korporacji Nintendo, czyli Shigeru Miyamoto (twórca np. postaci hydraulika Mario oraz serii The Legend of Zelda). Niniejsza pozycja jest swoistą symulacją hodowania psa, osiągalną wyłącznie dla posiadaczy kieszonkowej platformy DS.

Podtytuł produktu oznacza, iż stanowi on jeden z podstawowych wariantów Nintendogs – identycznych pod względem funkcjonalności, lecz odmiennych w materii zaimplementowanych ras. Zatem w omawianej wersji (występującej w specjalnym zestawie z konsolą) udostępniono następujące typy: Beagle, Golden Retriever, Jamnik Miniaturowy, Labrador Retriever, Owczarek Niemiecki i Yorkshire Terrier. Na początku zabawy można wziąć na wychowanie tylko jednego czworonoga, ale po zgromadzeniu odpowiednich funduszy nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygarnąć więcej szczeniaków (maksymalnie trzy pod bezpośrednią kontrolą i pięć w „przechowalni”).

Każdy wirtualny pies posiada unikalną maść, jak również określoną płeć i charakter. Ten ostatni odgrywa bardzo ważną rolę w relacjach z użytkownikiem, gdyż autorzy Nintendogs postanowili dość wiernie zasymulować rzeczywistość. Trzeba więc stosować należyte metody wychowawcze, celem właściwego ukształtowania przedstawiciela konkretnej rasy. Mikrofon pozwala na nauczenie podopiecznego reagowania na komendy głosowe, natomiast dotykowy ekran umożliwia interakcję z czworonogiem (głaskanie, mycie, wyprowadzanie na spacer etc.). Ponadto developerzy z firmy Nintendo zaimplementowali w swoim dziele m.in. następujące elementy:

  • Wirtualne wystawy psów i rozmaite zawody innego rodzaju.
  • Liczne przedmioty (latające dyski frisbee, różne modele obroży itd.) i sporo ukrytych opcji do odblokowania.
  • Tryb bezprzewodowego połączenia z drugim graczem w celu zorganizowania zwierzakom wspólnej zabawy.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Gry podobne do Nintendogs: Best Friends

Klasyfikacja PEGI Nintendogs: Best Friends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Najlepiej sprzedające się gry na Nintendo DS w zeszłym roku fiskalnym

wiadomość9 maja 2007

Firma Nintendo opublikowała listę najlepiej sprzedających się gier wydanych na Nintendo DS w okresie 1 kwietnia 2006 – 31 marca 2007 (czyli w 2007 roku fiskalnym). Poinformowała również, że od momentu światowej premiery konsoli klienci zakupili 184 miliony egzemplarzy gier, z czego aż 123 miliony znalazły nabywców w trakcie określonych wyżej ram czasowych.

Nintendogs: Dalmatian & Friends za niespełna miesiąc na kontynencie europejskim

wiadomość24 maja 2006

Jamniki, labradory i maleństwa z gatunku chihuahua były dotychczas jedynymi głównymi rasami psów, którym poświęcono trzy gry z bestsellerowej serii Nintendogs, dostępnej dla posiadaczy kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Właśnie dowiedzieliśmy się, że nieoficjalne informacje sprzed miesiąca znalazły pokrycie w rzeczywistości, a więc do sklepów zmierza kolejna pozycja ze wspomnianego cyklu.

Nintendogs: Dalmation & Friends w produkcji?
Nintendogs: Dalmation & Friends w produkcji?

wiadomość21 kwietnia 2006

Od kilku dni w sieci krążą pogłoski o kolejnej odsłonie bijącej rekordy popularności serii z pieskami w roli głównej, czyli Nintendogs. Najnowsza hodowla wirtualnego pupila ma nosić podtytuł Dalmation & Friends, a wieści głoszą, że premiera programu powinna odbyć się 16 czerwca bieżącego roku.

Nintendogs według Segi
Nintendogs według Segi

wiadomość22 marca 2006

Szalenie popularna gra Nintendogs, której kilka rodzajów związanych z rasami psów ukazało się na konsolę Nintendo Dual Screen, doczeka się niebawem kolejnej odsłony, a właściwie kopii. Wydanie swojej wariacji na temat hodowli psów zapowiedziała Sega.

Europejczycy kupili ponad dwa miliony sztuk gier z serii Nintendogs
Europejczycy kupili ponad dwa miliony sztuk gier z serii Nintendogs

wiadomość18 lutego 2006

Jednym z największych ubiegłorocznych sukcesów firmy Nintendo, było opublikowanie na rynku trzech gier z serii Nintendogs, przeznaczonych oczywiście na przenośną konsolę Dual Screen. Potwierdzają to wyniki sprzedaży, zwłaszcza w Europie, gdzie produkty te cieszą się olbrzymią popularnością.