Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2012, 08:35

autor: Adrian Werner

Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing

W trakcie telewizyjnej konferencji firma Nintendo zapowiedziała grę New Super Mario Bros. 2 oraz kontynuację cyklu Animal Crossing. W oba te tytuły posiadacze konsoli przenośnej 3DS zagrają jeszcze w tym roku.

Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing - ilustracja #1
Prezes Nintendo Satoru Iwata

Wczoraj, jak co roku, wyemitowano telewizyjną konferencję Nintendo Direct. W jej trakcie japońska firma ujawniła, że na konsolę przenośną 3DS zmierza kontynuacja New Super Mario Bros. oraz nowa odsłona serii Animal Crossing.

New Super Mario Bros. 2

New Super Mario Bros. 2 ma trafić do sprzedaży w sierpniu tego roku. Nie wiemy niestety, czy data ta dotyczy całego świata, czy tylko Japonii. Satoru Iwata (prezes Nintendo) stwierdził, że gra ma ustanowić zupełnie nowe standardy jeśli chodzi o dwuwymiarowe przygody najsłynniejszego hydraulika świata.

Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing - ilustracja #2 Pierwsza część New Super Mario Bros. okazała się olbrzymim sukcesem i stała się pierwszą produkcją na Nintendo DS, która w samej tylko Japonii sprzedała się w nakładzie przekraczającym sześć milionów egzemplarzy. Gra stanowiła powrót do dwuwymiarowych korzeni cyklu. Była to klasyczna platformówka, która poza wysoką jakością wykonania oferowała również wysoki poziom trudności. W poradzeniu sobie z wyzwaniami pomagał rozszerzony repertuar ruchów samego Mario. Potrafił on m.in. wykonywać m.in. salta do tyłu oraz odbijać się od ścian. Ponadto za pomocą specjalnych grzybów mógł powiększyć swoje rozmiary, co było wyjątkowo przydatne w starciach z bossami.

Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing - ilustracja #3
Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing - ilustracja #4
Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing - ilustracja #5

Animal Crossing

Natomiast Animal Crossing 3DS trafi do sprzedaży jesienią tego roku. Satoru Iwata obiecał, że gra zaoferuje rozbudowane opcje sieciowe oraz znacznie ulepszoną grafikę. Niestety, nie ujawniono żadnych innych informacji na temat tego projektu.

Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing - ilustracja #6 Seria Animal Crossing zadebiutowała w 2001 roku na konsoli Nintendo 64. Rok później gra doczekała się anglojęzycznej wersji na Gamecube. Cykl gościł również na kolejnych platformach sprzętowych Nintendo - w 2005 roku ukazało się Animal Crossing: Wild World na NDS, a dwa lata później posiadacze Wii mogli nabyć Animal Crossing: City Folk. Wszystkie tytuły z tej marki sprzedały się łącznie w ponad 16,5 mln egzemplarzy.

We wszystkich odsłonach cyklu wcielamy się w człowieka zamieszkującego w wiosce humanoidalnych zwierząt. Gracze zawsze otrzymują pełną swobodę poczynań. Nie ma żadnych narzuconych odgórnie zadań i zamiast tego zabawa polega na miłym spędzaniu czasu w dowolny sposób. Wśród dostępnych aktywności znajduje się m.in. zbieranie przedmiotów, handel, sadzenie roślin oraz nawiązywane przyjaźni z sąsiadami.

Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing - ilustracja #7
Na 3DS zmierza New Super Mario Bros. 2 oraz nowe Animal Crossing - ilustracja #8

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej