Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGCN
Okładka Animal Crossing (2002) (GCN)

Animal Crossing (2002) GCN

Animal Crossing została określona przez Nintendo jako „communication game”, czyli gra komunikacji. Została zaprojektowana jako gra bez ograniczeń i bez żadnej fabuły, co sprawia, że gracz może żyć w tym wirtualnym świecie dosłownie jak mu się żywnie podoba.

Przygodowe | elementy strategiczne | symulator życia | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Animal Crossing (2002) (GCN)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

15września2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Animal Crossing została określona przez Nintendo jako „communication game”, czyli gra komunikacji. Została zaprojektowana jako gra bez ograniczeń i bez żadnej fabuły, co sprawia, że gracz może żyć w tym wirtualnym świecie dosłownie jak mu się żywnie podoba. Brzmi to bardzo zachęcająco, a jeszcze bardziej jest uzależniające.

Animal Crossing to symulacja życia w małym miasteczku, gracz przejmuje kontrolę nad jednym z wielu mieszkańców i musi się nim opiekować. W grze jak w życiu mijają godziny, dni, miesiące, zmieniają się pory roku, przychodzi i mija okres wakacji. Wirtualny czas jest taki sam jak w prawdziwym życiu, a to za sprawą tego, że zegar gry jest systemowym zegarem konsoli. W Animal Crossing jest podobnie jak w rzeczywistości: mamy rodzinę, przyjaciół, znajomych. Głównym celem na początku gry jest dla nas kupno domu i spłacenie wszelkich długów. Kiedy już mamy dom, w którym na starcie są podniszczone tapety, sfatygowane dywany, stare radio, możemy myśleć o dopieszczeniu jego wnętrza. Ciekawe rzeczy możemy kupić w miejscu składowania przedmiotów używanych, do którego codziennie jest dostawa nowości, więc prędzej czy później znajdujemy coś dla nas interesującego. Ważnym elementem w grze jest też rozwijanie kontaktów, czyli poznawanie nowych ludzi.

Grafika jest bardzo kolorowa, dźwięk miły dla uszu, a interfejs przyjazny dla użytkownika. Dodatkową możliwością dla posiadaczy Game Boy Advance jest opcja połączenia konsol i przesyłania danych. To, co sprawia, że Animal Crossing jest tak bardzo wciągające, to możliwość zapisania naszej postaci na karcie pamięci, pójście do kolegi, który również gra w tę grę i zwiedzenie jego wirtualnego domu czy też miasta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Animal Crossing (2002)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Animal Crossing (2002)

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U

wiadomość8 czerwca 2011

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Animal Crossing na Wii jako MMO?
Animal Crossing na Wii jako MMO?

wiadomość25 października 2007

Animal Crossing to tzw. “symulator życia” w małym miasteczku, jak określają go twórcy. W poprzednich częściach dedykowanych GameCube oraz DS-owi wcielaliśmy się w jednego z wielu mieszkańców i musieliśmy się nim opiekować. Co przyniesie ze sobą wersja dedykowana Wii?

Powstanie film Animal Crossing
Powstanie film Animal Crossing

wiadomość15 maja 2006

Szalenie popularna (zwłaszcza w Japonii) seria Animal Crossing już wkrótce doczeka się ekranizacji. Świat znany do tej pory jedynie posiadaczom konsol firmy Nintendo zostanie przeniesiony na taśmę filmową.

Animal Crossing po obecności w świecie GC i DS zmierza w kierunku konsoli Revolution

wiadomość24 marca 2006

Dokładnie za tydzień nowa gra z bestsellerowej serii Animal Crossing, nosząca podtytuł Wild World, zadebiutuje w Europie. Plany ludzi z korporacji Nintendo w kwestii owego cyklu sięgają jednak znacznie dalej, ponieważ trwają już prace nad kolejną odsłoną, dedykowaną nadchodzącej konsoli Revolution.