Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGCN
Okładka Harvest Moon: Another Wonderful Life (GCN)

Harvest Moon: Another Wonderful Life GCN

Na rynku nie ma zbyt wielu gier przeznaczonych dla kobiet jako głównego ich odbiorcy. Zmienić tą sytuację postanowiła firma Natsume wydając kolejną część symulacji farmerskiego życia z serii Harvest Moon.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Harvest Moon: Another Wonderful Life (GCN)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

26lipca2005

Na rynku nie ma zbyt wielu gier przeznaczonych dla kobiet jako głównego ich odbiorcy. Zmienić tą sytuację postanowiła firma Natsume wydając kolejną część symulacji farmerskiego życia z serii Harvest Moon.

Another Wonderful Life to „kobieca” wersja poprzedniej części. Mamy więc takie samo sterowanie i mechanizm rozgrywki. Różnica polega na tym, że głównym bohaterem jest dziewczyna, która prowadzi swoją własną farmę, dogląda warzyw, inwentarza, handluje owocami swojej pracy oraz… rozgląda się za mężczyzną swojego życia. Gra nie polega tylko i wyłącznie na ciężkiej harówce, ale możemy też nawiązywać kontakty towarzyskie z mieszkańcami pobliskiego miasteczka.

Gdy bohaterka znajdzie już partnera, może mieć z nim dzieci. Każdy partner przekazuje dziecku pewne zdolności – jeśli więc wybrańcem będzie miejscowy artysta, to dziecko może odziedziczyć po nim talent artystyczny, który możemy jeszcze umacniać przez odpowiednie wychowanie. Obrotna farmerka ma do wyboru troje potencjalnych kandydatów na męża.

Gra dzieli się na sześć rozdziałów, z których każdy reprezentuje inny okres życia głównej bohaterki. Cały żywot trwa 30 lat czasu gry, dni lecą więc bardzo szybko. Tak jak wcześniejsze części i ten Harvest Moon wymyka się prostemu zaszufladkowaniu, gdyż gra łączy w sobie elementy zarówno RPG, jak i strategii. Grafika jest bardzo starannie dopracowana, a oprawa dźwiękowa wpasowuje się w błogi klimat farmerskiego, spokojnego życia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Gry podobne do Harvest Moon: Another Wonderful Life

Wymagania wiekowe Harvest Moon: Another Wonderful Life

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Harvest Moon: Another Wonderful Life

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Wii-rolnictwo już wkrótce
Wii-rolnictwo już wkrótce

wiadomość25 września 2006

Już trzeci dzień polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi obywa się bez swojego dotychczasowego szefa i byłego wicepremiera zarazem. Szczęśliwie sprawa rolnictwa w grach jest wolna od politycznych przetasowań – właśnie otrzymaliśmy nieco świeżych szczegółów (w tym pierwsze screenshoty), dotyczących kolejnej części popularnej serii Harvest Moon, traktującej właśnie o gospodarowaniu na wsi.

Ekspansja serii Harvest Moon na nowe platformy sprzętowe

wiadomość2 listopada 2005

Co może być porywającego w wirtualnej symulacji życia farmera, czyli de facto rolnika? Zapewne wiedzą to miliony klientów, które na przestrzeni minionych ośmiu lat zakupiły dowolny produkt, reprezentujący markę Harvest Moon (debiut na konsoli SNES). Ostatnio cykl ów zanotował obecność na platformie GameCube, a już wkrótce poznają go użytkownicy innych systemów elektroniczno-rozrywkowych.