Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGCN
Okładka Harvest Moon: Another Wonderful Life (GCN)
OkładkaHarvest Moon: Another Wonderful Life (GCN)

Harvest Moon: Another Wonderful Life GCN

Na rynku nie ma zbyt wielu gier przeznaczonych dla kobiet jako głównego ich odbiorcy. Zmienić tą sytuację postanowiła firma Natsume wydając kolejną część symulacji farmerskiego życia z serii Harvest Moon.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: Another Wonderful Life Premiera GCN

26lipca2005

producent: Marvelous Interactive wydawca: Natsume Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Harvest Moon: Another Wonderful Life

The Sims

The Sims 2

Pokemon XD: Gale of Darkness

Na rynku nie ma zbyt wielu gier przeznaczonych dla kobiet jako głównego ich odbiorcy. Zmienić tą sytuację postanowiła firma Natsume wydając kolejną część symulacji farmerskiego życia z serii Harvest Moon.

Another Wonderful Life to „kobieca” wersja poprzedniej części. Mamy więc takie samo sterowanie i mechanizm rozgrywki. Różnica polega na tym, że głównym bohaterem jest dziewczyna, która prowadzi swoją własną farmę, dogląda warzyw, inwentarza, handluje owocami swojej pracy oraz… rozgląda się za mężczyzną swojego życia. Gra nie polega tylko i wyłącznie na ciężkiej harówce, ale możemy też nawiązywać kontakty towarzyskie z mieszkańcami pobliskiego miasteczka.

Gdy bohaterka znajdzie już partnera, może mieć z nim dzieci. Każdy partner przekazuje dziecku pewne zdolności – jeśli więc wybrańcem będzie miejscowy artysta, to dziecko może odziedziczyć po nim talent artystyczny, który możemy jeszcze umacniać przez odpowiednie wychowanie. Obrotna farmerka ma do wyboru troje potencjalnych kandydatów na męża.

Gra dzieli się na sześć rozdziałów, z których każdy reprezentuje inny okres życia głównej bohaterki. Cały żywot trwa 30 lat czasu gry, dni lecą więc bardzo szybko. Tak jak wcześniejsze części i ten Harvest Moon wymyka się prostemu zaszufladkowaniu, gdyż gra łączy w sobie elementy zarówno RPG, jak i strategii. Grafika jest bardzo starannie dopracowana, a oprawa dźwiękowa wpasowuje się w błogi klimat farmerskiego, spokojnego życia.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Harvest Moon: Another Wonderful Life: Odpowiednia dla każdego wieku.

Harvest Moon: Another Wonderful Life Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci