Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2012, 19:45

Premiera konsolowych wersji gry Risen 2 przesunięta o kilka miesięcy

Producent gry Risen 2 po raz kolejny przesunął premierę jej konsolowych wersji. Według nowych planów, ukażą się one dopiero na początku sierpnia tego roku. Co ważne, pecetowa edycja w sklepach pojawi się bez dodatkowych opóźnień.

Premiera konsolowych wersji gry Risen 2 przesunięta o kilka miesięcy - ilustracja #1

W marcu informowaliśmy o tym, że firma Deep Silver i studio Piranha Bytes postanowiły o miesiąc przesunąć premierę konsolowej wersji Risen 2: Mroczne Wody, ustalając ją na koniec maja tego roku. Producenci nie podali wówczas żadnego konkretnego powodu tej decyzji. Dziś okazało się, że właściciele Playstation 3 i Xboksów 360 będą musieli poczekać jeszcze dłużej. Według nowych planów deweloperów, w Europie gra trafi do sklepów dopiero 3 sierpnia, w Stanach Zjednoczonych pojawi się kilka dni wcześniej, bo 31 lipca. Pecetowy debiut tego obiecującego cRPG jest jednak niezagrożony i będzie miał miejsce w przyszłym tygodniu.

Risen 2: Mroczne Wody to kontynuacja Risen, wydanego w 2009 roku na komputery PC oraz Xboksa 360. Podobnie jak poprzednik, produkcja jest tradycyjną grą cRPG. Można ją traktować jako duchowego spadkobiercę pierwszych trzech części serii Gothic, tworzona jest bowiem przez zespół składający się z twórców popularnego cyklu o Bezimiennym.

Dystrybutorem gry w naszym kraju jest firma Cenega. Będzie ona dostępna w pełnej polskiej wersji językowej, przy produkcji której pracowało kilkudziesięciu aktorów. Co więcej, edycja kolekcjonerska zawierać będzie dodatkową bonusową zawartość, o której pisaliśmy miesiąc temu.

  1. Zapowiedź - Risen 2: Mroczne wody - graliśmy w pirackiego Gothica!
  2. Risen 2: Mroczne wody - gameplay #1
  3. Risen 2: Mroczne wody - trailer #1 (PL)