Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2012, 14:59

autor: Aver

Zapowiedziano Pro Evolution Soccer 2013. Pierwszy teaser gry

Firma Konami zapowiedziała odsłonę serii Pro Evolution Soccer. Demo planowane jest na wrzesień. Gra ukaże się w pierwszej kolejności na PC. Znane są już wstępne wymagania sprzętowe.

Rywalizacja Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo po raz kolejny przeniesie się na pecety i konsole. W odpowiedzi na zatrudnienie Argentyńczyka do promocji gry FIFA Street przez koncern Electronic Arts, Portugalczyk będzie ponownie promował najnowszą odsłonę piłkarskiego cyklu Konami – tak wynika z teasera, który pojawił się na oficjalnej stronie Pro Evolution Soccer 2013.

Oficjalny trailer gry, zawierający najprawdopodobniej pierwsze fragmenty rozgrywki, pojawi się we wtorek 24 kwietnia. Tytuł ukaże się w pierwszej kolejności na PC.

We wrześniu tego roku fani serii mogą spodziewać się dema PES 2013. Już teraz znane są jego wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows XP Service Pack 3 lub lepszy
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz / AMD Athlon 64 X2
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Karta graficzna: 256 MB (GeForce 6300 / Radeon X1200 lub lepsza)

Co ciekawe, podana konfiguracja sprzętowa jest słabsza od tej wymaganej do gry w Pro Evolution Soccer 2012. Może to mieć związek z krążącymi po Internecie pogłoskami o nowym silniku graficznym, jaki będzie napędzać najnowszą odsłonę serii.

Zapowiedziano Pro Evolution Soccer 2013. Pierwszy teaser gry - ilustracja #1

Zobaczymy jak w tym roku przebiegać będzie piłkarska konfrontacja EA z Konami. Zeszłoroczna odsłona cyklu japońskiej korporacji po raz pierwszy od wielu lat ustępowała miejsca tytułowi jej amerykańskiego konkurenta – FIFA 12. W naszym serwisie uzyskały one odpowiednio oceny 7.5 i 9.0.

Oceny recenzentów znalazły odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Zgodnie z danymi z lutego, gra firmy Konami trafiła do co najmniej 5 milionów graczy, natomiast informując o popularności swojego tytułu koncern EA mówił o ponad 10 milionach sprzedanych egzemplarzy.

Pro Evolution Soccer to seria symulatorów piłki nożnej opracowana przez japoński koncern Konami. Ukazuje się od 2001 roku, a jej protoplastą była seria International Star Soccer. Początkowo gry z tego cyklu przeznaczone były na konsole PlayStation i Playstation 2. Od 2003 roku ukazują się także w wersjach na inne platformy sprzętowe. Od tamtej pory PES ostro rywalizuje z serią FIFA koncernu Electronic Arts. W Japonii seria znana jest pod nazwą World Soccer Winning Eleven.