Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2PS3PSP3DSWiiX360
Okładka Pro Evolution Soccer 2013 (PC)
OkładkaPro Evolution Soccer 2013 (PC)

Pro Evolution Soccer 2013

PES 2013

Realistyczna symulacja rozgrywek piłki nożnej, wyprodukowana przez studio deweloperskie firmy Konami. Gra stanowi 12. odsłonę cyklu Pro Evolution Soccer, największego konkurenta serii FIFA. Pro Evolution Soccer 2013 bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Evolution Soccer 2013 Premiera

20wrz2012

PC PS2 X360 PS3 PSP

15lis2012

Wii 3DS

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: Galapagos Interactive Strona oficjalna

Gry podobne do Pro Evolution Soccer 2013

FIFA 12

FIFA 13

Pro Evolution Soccer 2011

Pro Evolution Soccer 2013 to symulator piłki nożnej skierowany do fanów tego sportu. Przygotowała go firma Konami, która stworzyła i wydaje markę Pro Evolution Soccer. Twarzą serii w tej odsłonie pozostaje znany zawodnik Cristiano Ronaldo.

W Pro Evolution Soccer 2013 możemy ponownie pokierować najlepszymi drużynami świata w różnych ligach, mistrzostwach i pojedynczych meczach. Twórcy zachowali większość trybów rozgrywki znanych z PES 12, ale przygotowali też sporo zmian i nowości, aby upewnić się, że ich gra będzie jeszcze lepsza od poprzedniej części.

Tym razem skupiono się na trzech filarach rozgrywki – systemach PES FullControl, Player ID oraz ProActive AI. Pierwszy z nich daje graczowi większą kontrolę nad piłką oraz zagraniami. Teraz możemy przyjmować ją na nowe sposoby i podawać oraz strzelać dokładnie tak jak chcemy, dobierając wysokość i siłę uderzenia. Zmodyfikowano także prędkość i działanie dryblingu oraz zachowanie bramkarzy. Moduł Player ID odpowiada za indywidualne cechy poszczególnych piłkarzy – chodziło o zachowanie ich stylu, charakterystycznych zagrań i preferencji. W kwestii sztucznej inteligencji, czyli ProActive AI, starano się zbalansować poziom trudności, zwiększyć znaczenie taktycznych zagrań i podrasować zachowanie golkiperów. W tej edycji twórcy zdecydowali się także na zmniejszenie tempa rozgrywki, co pozwala na jeszcze większe wykorzystanie możliwości taktycznych oferowanych przez nowego PES-a.

Powyższe zmiany oczywiście nie są widoczne na pierwszy rzut oka i zostaną rozpoznane dopiero przez weteranów serii. Konami pokusiło się jednak o parę bardziej bezpośrednich dodatków. PES 13 to między innymi nowe animacje zawodników, lepiej odwzorowana atmosfera stadionu (co uzyskano dzięki poprawieniu systemu udźwiękowienia) oraz drobne szlify graficzne. Produkcja jest powiązana z mediami społecznościowymi (np. Facebook) i zawiera rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej.

Ostatnia modyfikacja 27 sierpnia 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 2458 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 1002 głosów czytelników.

Pro Evolution Soccer 2013 cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pro Evolution Soccer 2013

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Pro Evolution Soccer 2013 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
PS2
PSP
3DS
Wii