Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2012, 11:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Pro Evolution Soccer 2013 debiutuje w Polsce

Dzisiaj ma miejsce polska premiera gry Pro Evolution Soccer 2013. W naszym kraju tytuł ukazał się za sprawą firmy Galapagos Interactive. Konami proponuje graczom swój symulator piłki nożnej tydzień przed oficjalnym debiutem FIFA 13.

Miłośnicy piłki nożnej doczekali się polskiej premiery gry sportowej Pro Evolution Soccer 2013. Dzieło firmy Konami zadebiutowało dzisiaj w naszym kraju na kilku liczących się platformach sprzętowych.

Pro Evolution Soccer 2013 debiutuje w Polsce - ilustracja #1
PES FullControl, Player ID oraz ProActive AI - te slogany miały zwiastować nowości w PES 2013

W Polsce gra została wydana przez firmę Galapagos Interactive w angielskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, PlayStation 2 oraz PSP. W późniejszym terminie tytuł zadebiutuje także na Wii oraz 3DS-ie. Większość graczy najbardziej interesować będą edycje na PC (z ceną sugerowaną w wysokości 149,99 złotych), a także na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 (239,99 złotych). Tradycyjnie w większości sklepów znajdziecie je nieco taniej.

Użytkownicy PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC przed ewentualnym zakupem mogą zapoznać się z wersją demonstracyjną Pro Evolution Soccer 2013. Co ciekawe, posiadacze wymienionych konsol otrzymali po pewnym czasie drugie demo, które miało bardziej odpowiadać końcowemu produktowi. Pecetowcy mieli dostać tę próbkę na początku września, ale do tej pory to nie nastąpiło.

Pro Evolution Soccer 2013 debiutuje w Polsce - ilustracja #2
Messi zakręci piłkarzami także na wirtualnych boiskach

Debiut kolejnej odsłony Pro Evolution Soccer to tradycyjnie początek wielkiego starcia z serią FIFA, której nadchodząca część (polska premiera 28 września) cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy. Zanim przyjdzie nam osobiście zweryfikować ewentualną wyższość jednej produkcji nad drugą, można zapoznać się z pierwszymi ocenami tegorocznego dzieła firmy Konami. Według danych zgromadzonych przez serwis GameRankings, średnia ocen wersji na Xboksa 360 wynosi obecnie 80%, a w przypadku edycji na PlayStation 3 jest to 84%.

Pro Evolution Soccer 2013 to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii symulatorów piłki nożnej, tworzonej przez Konami. Deweloper przed premierą przykładał szczególną wagę do odwzorowania indywidualnych cech poszczególnych piłkarzy, zbalansowania sztucznej inteligencji oraz do zapewnienia większej kontroli nad piłką i zagraniami. Oprócz tego twórcy wprowadzili m.in. nowe animacje zawodników, poprawione efekty dźwiękowe, czy usprawnienia oprawy graficznej.