Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2012, 11:40

autor: luckie

Dwa nowe zwiastuny Yakuza 5 i data japońskiej premiery gry

Yakuza 5 pojawi się w Japonii 6 grudnia bieżącego roku. Nie wiemy, jak długo przyjdzie nam czekać na jej europejską premierę. Na razie musimy zadowolić się dwoma nowymi zwiastunami gry.

Dwa nowe zwiastuny Yakuza 5 i data japońskiej premiery gry - ilustracja #1
Yakuza 5

Firma SEGA ogłosiła datę premiery kolejnej odsłony japońskiej serii gier akcji – Yakuza 5. Gra ukaże się 6 grudnia ekskluzywnie na PlayStation 3, ale niestety na razie tylko w Japonii. Nadal nie wiadomo, kiedy gra zawita do Europy. Poprzednie części cyklu zazwyczaj pojawiały się na Starym Kontynencie z co najmniej kilkumiesięcznym opóźnieniem (np. w wypadku Yakuza 4 był to pełny rok), zatem europejscy miłośnicy Yakuzy powinni uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem możecie obejrzeć dwa nowe zwiastuny Yakuza 5. Jak się zapewne spodziewacie, są one po japońsku. Może nie wszyscy zrozumieją co wykrzykuje lektor, ale mimo to przyjemnie jest popatrzeć na efektowne sceny rodem z anime.

Yakuza 5 jest następną częścią japońskiej serii gier akcji TPP skupiającej się wokół tytułowej organizacji przestępczej. W grze wcielimy się w pięcioro różnych bohaterów i odwiedzimy pięć japońskich miast: Sapporo, Tokyo, Osakę, Fukuokę oraz Nagoyę. Produkcja zaoferuje rozbudowany system walki wręcz i przy użyciu broni palnej. Eksplorując miejskie ulice będziemy wypełniać zadania fabularne i poboczne, a także zaangażujemy się w rozmaite mini-gry, np. partyjkę pokera, mecz bejsbola, polowanie na niedźwiedzia, czy skomplikowane bitwy taneczne. Yakuza 5 tworzona jest przez studio Amusement Vision wyłącznie na konsolę PlayStation 3.