Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Yakuza 5 (PS3)
OkładkaYakuza 5 (PS3)

Yakuza 5 PS3

Piąta pełnoprawna odsłona popularnej gry akcji, zapoczątkowanej w 2006 roku na konsoli PlayStation 2.

Akcji | TPP | gangsterskie | beat 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yakuza 5 Premiera PS3

6grudnia2012

producent: Ryu ga Gotoku Studio wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Yakuza 5 to kolejna, pełnoprawna odsłona serii gier akcji utrzymanych w świecie tytułowej organizacji mafijnej. Produkcja pozwala nie tylko pokierować losami znanych bohaterów, ale również poczuć klimat charakterystyczny dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Stworzeniem tytułu zajęło się studio Amusement Vision, które jest odpowiedzialne również za poprzednie części cyklu.

W grze wcielamy się łącznie w pięć grywalnych postaci, a każda z nich znajduje się w nieco innej sytuacji. Kazuma Kiryu pracuje jako kierowca taksówki w mieście Fukuoka, Taiga Saejima jest w więzieniu, Tatsuo Shinada jest byłym zawodnikiem baseballa, Sun Akiyama prowadzi biznes w Osace gdzie z kolei pracy poszukuje Haruka. Ta ostatnia jest jednocześnie główną bohaterką fabuły i wokół jej przygód toczy się historia. Fani pamiętają ją z pierwszej części, gdy była jeszcze małą dziewczynką. Przez kolejne lata zdążyła wydorośleć i spełniać ważną rolę w całej intrydze.

Jedną z większych atrakcji poprzednich odsłon było wierne odwzorowanie klimatu japońskiego miasta. Tym razem twórcy przenieśli do wirtualnego świata aż pięć metropolii Kraju Kwitnącej Wiśni: Sapporo, Tokyo, Osakę, Fukuokę oraz Nagoyę. Eksploracja tych miejsc tradycyjnie nie ogranicza się wyłącznie do wypełniania misji, ale także do sprawdzania oferowanych atrakcji. Gracz może wstąpić do klubów, barów, sklepów, a także wziąć udział w jednej z licznych mini-gier urozmaicających zabawę. Rozgrywka została wzbogacona o całkiem rozbudowany system walki, co wynika również z tego, że w grze kierujemy pięcioma postaciami.

Deweloper postarał się także o nieznaczne poprawienie oprawy graficznej. Modele postaci wyglądają jeszcze bardziej szczegółowo, a poszczególne miasta prezentują się niezwykle sugestywnie. Twórcy przywiązali sporo uwagi właśnie oddaniu klimatu poszczególnych lokacjii udało im się to wyjątkowo dobrze. Produkcja zachowała jednocześnie swój charakterystyczny, japoński styl, który może podobać się szczególnie jego fanom. Udźwiękowienie także trzyma poziom poprzednich części.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 9,4 / 10 na podstawie 846 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Yakuza 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.