Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2012, 12:05

autor: Sarge

Więcej informacji na temat gry Yakuza 5 - pojawi się pięć grywalnych postaci

Redaktorzy magazynu Famitsu przedstawili kilka nowych informacji na temat gry Yakuza 5. Okazuje się, że tym razem pokierujemy pięcioma grywalnymi postaciami, a tytuł jest już skończony w 70%.

W najnowszym numerze magazynu Famitsu pojawiła się zapowiedź gry Ryu Ga Gotoku 5: Yume Kanaeshi Mono, czyli piątej części serii Yakuza. Produkcja studia Amusement Vision została zapowiedziana niemal rok temu, ale do tej pory pojawiały się tylko szczątkowe informacje na jej temat.

Gra nie została jeszcze potwierdzona na rynek europejski, ale według serwisu Andriasang jej tytuł można przetłumaczyć jako Yakuza 5: Person Who Fulfills Dreams. Oficjalną nazwę poznamy dopiero w przypadku ewentualnej zapowiedzi dla mieszkańców Europy. W Japonii produkcja ma ukazać się w grudniu bieżącego roku wyłącznie na PlayStation 3.

Więcej informacji na temat gry Yakuza 5 - pojawi się pięć grywalnych postaci - ilustracja #1
źródło: gamingeverything.com

Z zapowiedzi magazynu Famitsu dowiedzieliśmy się m.in. o pięciu grywalnych postaciach. Będą to: Kazuma Kiryu, Taiga Saejima, Sun Akiyama, Tatsuo Shinada oraz Haruka. Ta ostatnia ma być główną bohaterką opowiadanej historii, która będzie bezpośrednio kontynuować wydarzenia przedstawione w grze Yakuza 4.

Każda z grywalnych postaci znajdzie się w nieco innej sytuacji. Kazuma Kiryu pracuje jako kierowca taksówki w mieście Fukuoka, Taiga Saejima jest w więzieniu, Sun Akiyama prowadzi biznes w Osace, Tatsuo Shinada jest byłym zawodnikiem baseballa, a Haruka próbuje zdobyć pracę w Osace. Tak jak wiadomo od jakiegoś czasu, tym razem przeniesiemy się do kilku różnych miast: Sapporo, Tokyo, Osaki, Fukuoki oraz Nagoi.

Piąta część serii Yakuza jest skończona w 70%. Twórcy obiecują jeszcze bardziej rozbudowany scenariusz na niespotykaną dotychczas skalę. Możemy spodziewać się również poprawionego sterowania oraz bardziej płynnych przejść pomiędzy eksploracją wirtualnego świata a bezpośrednią walką z przeciwnikami.