Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2012, 12:01

autor: Aver

Firma Take-Two ujawnia sprzedaż gier. Dobre wyniki NBA 2K12, L.A. Noire i 3 mln egzemplarzy Max Payne 3 w sklepach

Firma Take Two Interactive opublikowała wyniki sprzedaży należących do niej tytułów w roku fiskalnym 2012. Dobre wyniki zanotowały NBA 2K12, L.A. Noire, Red Dead Redemption oraz seria Grand Theft Auto. Z kolei gra Max Payne 3 w wersji na konsole trafiła do sklepów w nakładzie 3 milionów egzemplarzy.

Firma Take-Two Interactive nie może narzekać na brak dochodowych tytułów. Zgodnie z opublikowanymi przez amerykańskiego wydawcę danymi, główna w tym zasługa współpracujących z nią studiów Rockstar Games, Gearbox Software oraz Irrational Games, czyli odpowiednio twórców Max Payne 3, Borderlands oraz serii BioShock.

Firma Take-Two ujawnia sprzedaż gier. Dobre wyniki NBA 2K12, L.A. Noire i 3 mln egzemplarzy Max Payne 3 w sklepach - ilustracja #1

Na wstępie warto zaznaczyć, że trzecia odsłona przygód byłego nowojorskiego policjanta wiedzie prym pod względem liczby egzemplarzy wysłanych do sklepów. Wersje na Xboksa 360 i PlayStation 3 trafiły do punktów sprzedaży detalicznej w nakładzie sięgającym 3 milionów pudełek.

Skupiając się na danych za rok fiskalny 2012 (kwiecień 2011 – marzec 2012), spośród ostatnio wydanych tytułów Take-Two główne skrzypce pod względem sprzedaży grała NBA 2K12, która trafiła do 5 milionów nabywców. Jest to bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że tytuł zadebiutował w październiku ubiegłego roku. Tuż za nią uplasowały się bardzo dochodowe L.A. Noire, a także seria Grand Theft Auto oraz… Duke Nukem Forever.

Firma Take-Two ujawnia sprzedaż gier. Dobre wyniki NBA 2K12, L.A. Noire i 3 mln egzemplarzy Max Payne 3 w sklepach - ilustracja #2

Powodu do radości amerykańskiego wydawcy wciąż dostarcza sprzedaż gry Borderlands i serii BioShock. Do końca roku fiskalnego 2012 sprzedano 6 milionów kopii produkcji Gearbox Software oraz 9,5 miliona egzemplarzy gier studia Irrational Games. W dalszym ciągu dobre wyniki osiąga Red Dead Redemption studia Rockstar, która pojawiła się na rynku w maju 2010 roku.

Zgodnie z informacjami Take-Two Interactive, 13 procent egzemplarzy gier sprzedanych w roku fiskalnym 2012 zostało nabytych w formie cyfrowej. W 2011 procentowy udział dystrybucji elektronicznej w wynikach sprzedaży koncernu był o 4 punkty niższy. Wśród najpopularniejszych gier w tym sektorze należy wymienić serie Grand Theft Auto i Civilization, a także gry Red Dead Redemption, L.A. Noire oraz Borderlands.

Udział cyfrowej sprzedaży tytułów Take-Two Interactive był najwyższy (19 procent) w IV kwartale roku finansowego 2012 (grudzień 2011 – marzec 2012), kiedy to nabywcy docenili gry NBA 2K12, Major League Baseball 2K12, The Darkness II, a także po raz kolejny Red Dead Redemption oraz serię Grand Theft Auto.

Firma Take-Two ujawnia sprzedaż gier. Dobre wyniki NBA 2K12, L.A. Noire i 3 mln egzemplarzy Max Payne 3 w sklepach - ilustracja #3

Take-Two oraz analitycy rynku spodziewają się bardzo udanego debiutu konsolowych wersji gry Max Payne 3, co ma zwiastować owocny rok fiskalny 2013. Strauss Zelnick, szef firmy, z optymizmem patrzy w przyszłość: „Mamy kilka fantastycznych tytułów, które zostaną wydane w najbliższym czasie i dysponujemy najsilniejszym potencjałem deweloperskim w historii firmy”. Wśród nadchodzących gier amerykańskiego wydawcy znajdują się między innymi:

Być może dołączy do nich także Grand Theft Auto V, której data premiery jest jak na razie nieznana. Patrząc na tę listę można zrozumieć, dlaczego dobrego humoru Zelnicka nie zmienia nawet wiadomość o opóźnieniu strzelanki z serii XCOM na rok fiskalny 2014 oraz późna premiera BioShock: Infinite, planowana na luty przyszłego roku.