Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2012, 10:07

autor: Hed

Strzelankowy XCOM opóźniony – premiera najwcześniej w kwietniu 2013 roku

Jeśli czekaliście na strzelankową adaptację serii XCOM, lepiej uzbrójcie się w cierpliwość. Firma 2K Games opóźniła produkcję o kilkanaście miesięcy. Podobno najwcześniej otrzymamy ją w kwietniu 2013 roku.

Strzelankowy XCOM opóźniony – premiera najwcześniej w kwietniu 2013 roku - ilustracja #1

Firma 2K Games po raz kolejny opóźniła datę premiery strzelankowej adaptacji serii XCOM. Produkcja szykowana przez studio 2K Marin, które stworzyło grę BioShock 2, miała pojawić się w marcu tego roku. Najwyraźniej poczekamy na nią o kilkanaście miesięcy dłużej, bo wydawca przesunął ją na 2014 rok fiskalny, rozpoczynający się 1 kwietnia 2013 roku kalendarzowego. W tym roku pojawi się za to strategiczna odsłona serii – XCOM: Enemy Unknown.

Wydawca nie podał powodów tak dużego opóźnienia, ale można domyślać się, że chodzi o chęć dopracowania produkcji lub wręcz zmianę jej założeń. Historia pierwszoosobowego XCOM jest długa, bo gra przechodziła już pewne metamorfozy. Być może firma 2K Games w dalszym ciągu nie jest zadowolona z tego, co stworzyło 2K Marin. Z decyzją o przesunięciu daty premiery mogła być powiązana tegoroczna rezygnacja z pracy Martina Slatera, czyli szefa studia.

Po pierwszych pokazach XCOM wzbudzał mieszane uczucia, bo wydawał się zupełnie oderwany od klasycznej serii, na bazie której powstaje. Zamiast rozbudowanej strategii dostaniemy w nim strzelankę o walce z kosmitami, dodatkowo utrzymaną w komiksowej stylistyce nawiązującej do lat 60-tych. To było za wiele dla fanów pierwowzoru. Dzisiaj wiemy, że 2K Games ma w zanadrzu wspomnianego Enemy Unknown, czyli remake wierny pierwszym odsłonom XCOM.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Bureau: XCOM Declassified

The Bureau: XCOM Declassified