Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2012, 16:40

autor: Szymon "Hed" Liebert

XCOM: Enemy Unknown pojawi się w październiku – potwierdzono datę premiery

Potwierdzono datę premiery XCOM: Enemy Unknown, czyli odświeżonej wersji klasycznej strategii, nad którą pracuje studio Firaxis. Gra zostanie wydana 12 października w Europie.

XCOM: Enemy Unknown pojawi się w październiku – potwierdzono datę premiery - ilustracja #1

Firma 2K potwierdziła, że kosmici przypuszczą kolejną inwazję na Ziemię w październiku. Gra XCOM: Enemy Unknown zostanie wydana 12 października w Europie i trzy dni wcześniej na rynku amerykańskim. W obrońców Ziemi i szefów tytułowej jednostki wcielą się posiadacze pecetów, Xboksa 360 lub PlayStation 3. Osoby, które zamówią grę przedpremierowo mogą liczyć na pewien dodatek. Pojawi się też edycja specjalna produkcji – tylko na komputerach.

Składając zamówienie przedpremierowe na grę otrzymamy dodatkową zawartość - Elite Soldier Pack, czyli zestaw zbroi Hyperion oraz Reaper, a także możliwość zmiany koloru uzbrojenia i postać inspirowaną żołnierzem z pierwszego XCOM. Edycja specjalna zostanie wydana tylko na pecetach i będzie zawierała książeczkę z grafikami, plakat, naszywkę XCOM, ścieżkę dźwiękową i parę innych dodatków. Czekamy na potwierdzenie, czy będą one dostępne także w Polsce.

XCOM: Enemy Unknown to powrót serii strategicznej, która doczekała się wielu części. W większości z nich gracz otrzymywał możliwość zarządzania bazą i wynajdywania nowych technologii oraz brania udziału w taktycznych bitwach. Podobnie będzie w nowej odsłonie legendarnej marki, którą tworzy studio Firaxis. Zapowiada się ciekawa propozycja dla weteranów i nie tylko. Warto przypomnieć, że powstaje też nieoficjalny remake X-Com, zatytułowany Xenonauts.

  1. Oficjalna strona XCOM: Enemy Unknown