Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2012, 15:45

autor: Olek

Kung Fu Superstar – i ty możesz walczyć jak Bruce Lee

Były programista studia Lionhead stara się znaleźć wydawcę dla swojego nowego projektu. Kung Fu Superstar pozwoli graczom poczuć się jak Bruce Lee i zgłębić arkana wschodnich sztuk walki. Wszystko dzięki wykorzystaniu możliwości Kinecta.

 Kung Fu Superstar – i ty możesz walczyć jak Bruce Lee - ilustracja #1

Bruce Lee (1940-1973) – amerykański aktor, producent i reżyser chińskiego pochodzenia. Popularyzator wschodnich sztuk walki w Stanach Zjednoczonych. Szerokiej publiczności znany z takich filmów jak: Wejście smoka, Wielki szef i Wściekłe pięści.

Na pomysł nauki kung fu przy użyciu konsoli wpadł Kostas Zarifis. Przez ostatnie 5 lat programista zatrudniony był w Lionhead Studios, gdzie pracował m.in. nad Fable III i Fable: The Journey. W maju ubiegłego roku zdecydował się odejść z firmy, aby utworzyć własne studio deweloperskie - Kinesthetic Games, którego pierwszą produkcją będzie Kung Fu Superstar.

Fabuła gry owiana jest tajemnicą. Wiadomo jednak, że gracz wcieli się w postać Danny'ego Chenga, młodego adepta wschodnich sztuk walki, który marzy o tym, by stać się nowym Brucem Lee. Bohater początkowo zgłębia tajniki kung fu w niewielkim dojo, po czym rozpoczyna swą karierę w Hollywood, gdzie bierze udział w kręceniu widowiskowych filmów akcji.

Według zapewnień Zarifisa, Kung Fu Superstar będzie propozycją dla doświadczonych graczy, którzy do tej pory stronili od casualowych tytułów wykorzystujących możliwości Kinecta.

„To gra dla graczy, którzy lubią wyzwania, głębię i złożoną mechanikę. Właściwie to gra walki. Coś pokroju God of War czy Assassin's Creed. Jedyna różnica polega na tym, że system walki bazuje na prawdziwym kung fu. Zamiast naciskać klawisz X, by wyprowadzić cios, musisz użyć jakiejś techniki kung fu.”

Warto odnotować, że choć założyciel studia Kinesthetic Games z uznaniem wypowiada się o możliwościach technicznych Kinecta, chce dać graczom sporą swobodę w wyborze sposobu sterowania. Poczynaniami bohatera można więc będzie kierować za pomocą innowacyjnego kontrolera do konsoli Xbox 360, ale także tradycyjnego pada lub łącząc oba systemy.

Według ustaleń serwisu Eurogamer projekt znajduje się na wczesnym etapie rozwoju. Nie dziwi więc, że zespół pod kierunkiem Zarifisa nie zdradza szczegółów dotyczących planowanego terminu premiery czy docelowych platform sprzętowych. Swoje zdanie o pomyśle nauki kung fu za pośrednictwem konsoli można jednak wyrobić sobie oglądając pierwszy zwiastun Kung Fu Superstar.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Kinesthetic Games
  2. Oficjalna strona internetowa gry Kung Fu Superstar