Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2012, 09:07

autor: DogGhost

Zwolnienia w studiu BioWare Austin, odpowiedzialnym za grę Star Wars: The Old Republic

Studio BioWare Austin przeprowadziło restrukturyzację, w wyniku której zatrudnienie straciła grupa osób odpowiedzialnych za grę MMO Star Wars: The Old Republic.

Ray Muzyka oraz Greg Zeschuk poinformowali na oficjalnym forum gry Star Wars: The Old Republic o zwolnieniach w odpowiedzialnym za tę produkcję studiu BioWare Austin. Podjęta decyzja odnośnie restrukturyzacji firmy jest najprawdopodobniej następstwem ogłoszonego przed paroma tygodniami spadku liczby subskrybentów o około 400 tysięcy osób.

Zwolnienia w studiu BioWare Austin, odpowiedzialnym za grę Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1

Jak zwykle bywa w tego typu sytuacjach, Ray i Greg skupili się w oświadczeniu przede wszystkim na podkreśleniu wkładu zwalnianych pracowników w sukces całego projektu oraz zapewnieniu o dalszych pracach mających na celu zapewnienie jak największej dawki rozrywki wszystkim użytkownikom. Niestety, nie poznaliśmy dokładnej skali przeprowadzonej restrukturyzacji, ale wśród osób pozbawionych stanowiska znalazł się menadżer ds. społeczności, Stephen Reid. Wskazuje na to jego zaktualizowany profil w serwisie LinkedIn, z którego wynika, że zakończył współpracę ze studiem BioWare w maju 2012 roku.

Według zapewnień, część ze zwolnionych osób znajdzie zatrudnienie w firmie Electronic Arts. Ray i Greg uspokajają wszystkich graczy obawiających się, czy podjęta decyzja o restrukturyzacji nie wpłynie na rozwój gry Star Wars: The Old Republic:

”Wciąż dysponujemy pokaźnym zespołem deweloperskim pracującym nad wsparciem i rozwojem gry. Czujemy, że dzięki waszemu ciągłemu zaangażowaniu mamy silną pozycję, pozwalającą na dalsze budowanie gry Star Wars: The Old Republic, jako jednego z najbardziej udanych doświadczeń rozgrywki sieciowej na świecie.”

Przedstawiciele studia BioWare kończą swój otwarty list stwierdzeniem, że zamierzają kontynuować wsparcie dla gry Star Wars: The Old Republic przez „nadchodzące tygodnie, miesiące i lata.” Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że liczba subskrybentów, która wynosi obecnie ok. 1,3 miliona osób, ustabilizuje się na tym poziomie i nie będą konieczne kolejne zwolnienia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic