Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2012, 09:44

autor: Hed

Star Wars: The Old Republic stracił 400 tysięcy subskrybentów. Producent szykuje nowy dodatek

Produkcja MMO stworzona przez studio BioWare straciła 400 tysięcy subskrybentów. Firma Electronic Arts zapewnia jednak, że Star Wars: The Old Republic nadal przynosi zyski i jest drugim tytułem MMO na rynku. Wkrótce gra otrzyma kolejny duży pakiet zawartości.

Star Wars: The Old Republic stracił 400 tysięcy subskrybentów. Producent szykuje nowy dodatek - ilustracja #1

Firma Electronic Arts ogłosiła, że liczba subskrybentów Star Wars: The Old Republic skurczyła się o około 400 tysięcy użytkowników – z 1,7 miliona w lutym do 1,3 miliona w marcu. To pokazuje, że zainteresowanie produkcją studia BioWare zmalało wbrew wcześniejszym zapewnieniom o stabilnej sytuacji. Oczywiście twórcy pracują nad nową zawartością – dodatkiem Allies – który pojawi się za parę tygodni. Sam wydawca marginalizuje skalę problemu.

Podczas telefonicznej konferencji przedstawiciel Electronic Arts zapewniał, że czterystutysięczny spadek jest efektem odejścia z gry użytkowników casualowych oraz korzystających z funkcji trial. Zdaniem wydawcy społeczność na poziomie 1,3 miliona graczy nadal spełnia oczekiwania firmy co do rozwoju Star Wars: The Old Republic. Podobno produkcja stworzona przez BioWare w dalszym ciągu przynosi też zyski i jest drugim tytułem MMO na rynku.

Star Wars: The Old Republic stracił 400 tysięcy subskrybentów. Producent szykuje nowy dodatek - ilustracja #2

W odpowiedzi na jedno z pytań inwestorów, John Riccitiello, szef Electronic Arts, wyjaśnił, że The Old Republic nie jest nawet w pierwszej piątce najważniejszych marek dla firmy. Gra plasuje się co prawda w topowej dziesiątce, ale w kwestii priorytetów ulega takim tytułom jak Battlefield, FIFA lub Mass Effect. Trudno powiedzieć jak interpretować wypowiedź Riccitiello. Przypomina ona bowiem próbę zlekceważenia tematu i zamienienia go w błahostkę niewartą uwagi.

Mimo ważniejszych rzeczy na głowie, Electronic Arts i BioWare nie zamierzają zostawiać Star Wars: The Old Republic na pastwę losu. Studio odpowiedzialne za grę pracuje nad aktualizacją o tytule Allies, która prawdopodobnie będzie powiązana z łatką o numerze 1.3. Spekuluje się, że w jej skład wejdą takie dodatki jak wyszukiwarka podziemi, rozbudowany system Legacy i nowe instancje. BioWare zamierza wypuścić pakiet zawartości przed końcem czerwca.

Star Wars: The Old Republic wystartował w grudniu ubiegłego roku i do tej pory doczekał się dwóch większych porcji zawartości, składających się na linię fabularną o inwazji Rakghuli.

  1. Oficjalna strona Star Wars: The Old Republic