Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 maja 2012, 10:01

autor: DogGhost

Ruszyła odświeżona wersja usługi Rockstar Games Social Club

Firma Rockstar Games postanowiła rozszerzyć funkcje społecznościowe własnej platformy dla graczy. Wprowadzone zmiany mają przyczynić się do spopularyzowania rozgrywki wieloosobowej w grze Max Payne 3.

Z okazji zbliżającej się premiery trzeciej odsłony serii Max Payne, firma Rockstar Games uruchomiła odświeżoną wersję usługi Social Club. Wprowadzone zmiany pozwalają na większą interakcję pomiędzy użytkownikami dzięki dodaniu tablicy oraz możliwości powiązania kont z serwisami Facebook oraz Twitter. Jeszcze w tym tygodniu mają pojawić się dodatkowe funkcje związane z trybem wieloosobowym Wojny Gangów.

Ruszyła odświeżona wersja usługi Rockstar Games Social Club - ilustracja #1

Do tej pory usługa Rockstar Games Social Club była społecznościowa głównie z nazwy. Z tego względu nowojorski wydawca postanowił rozszerzyć ją o znane i sprawdzone rozwiązania. Najważniejsze z nich to dodanie spopularyzowanej przez serwis Facebook tablicy. Za jej pośrednictwem możemy śledzić dokonania znajomych, komentować je, a także umawiać się na wspólną rozgrywkę. Wszystkie zdobywane osiągnięcia będą aktualizowane na bieżąco.

Nowa wersja strony Social Club pozwala na rejestrację i logowanie przy wykorzystaniu kont w serwisach Twitter oraz Facebook. Oprócz tego możemy ją połączyć z usługami Xbox LIVE, PlayStation Network oraz Nintendo DS. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania w prosty sposób zaprosimy znajomych do zabawy.

Ruszyła odświeżona wersja usługi Rockstar Games Social Club - ilustracja #2

Oprócz wprowadzonych do tej pory zmian, jutro mają zostać dodane funkcje związane z głównym trybem wieloosobowym w grze Max Payne 3, zatytułowanym Wojny Gangów. Od środy gracze staną przed szansą stworzenia wspólnie ze znajomymi drużyny. Z kolei za sprawą edytora emblematów przygotujemy herb, który wyróżni nas na tle innych zespołów.

Wprowadzone zmiany nie są rewolucyjne, ale usługa Social Club w ostatecznej wersji może w znacznym stopniu przyczynić się do wydłużenia żywotności trybu wieloosobowego w najnowszej produkcji studia Rockstar Games. Przypominamy, że gra Max Payne 3 zadebiutuje 15 maja na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Natomiast posiadacze pecetów będą musieli poczekać do końca miesiąca.