Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2012, 10:46

autor: Michał "Muninn" Kowalski

Powstaje kolejna gra na licencji serialu Family Guy

Firmy Activision i Twentieth Century Fox Consumer Products zapowiedziały wydanie gry na licencji znanego serialu komediowego Family Guy. Produkcja prawdopodobnie ukaże się jesienią tego roku na konsolach.

Na początku maja informowaliśmy, że na serwisie Amazon pojawiła się strona pozwalająca na przedpremierowy zakup gry bazującej na popularnym serialu emitowanym przez telewizję FOX. Dzisiaj pogłoski o tworzeniu tej produkcji zostały potwierdzone. Firma Activision jeszcze w tym roku wyda grę Family Guy: Back to the Multiverse.

Powstaje kolejna gra na licencji serialu Family Guy - ilustracja #1

Family Guy jest jednym z najpopularniejszych seriali animowanych w USA. Co tydzień przypadki rodziny Griffinów śledzi przed telewizorami kilka miliona widzów, a na Facebooku serial „lubi” ponad 40 milionów fanów. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano około 25 milionów kopii odcinków serialu na DVD.

Niestety, podane informacje na temat zapowiadanego tytułu są raczej skąpe. Na pewno produkcja zostanie wydana na konsolę Xbox 360 i PlayStation 3. Ponadto twórcy obiecują „zachowanie autentycznego ducha serialu komediowego” (gra zawierać będzie m.in. specyficzny, charakterystyczny humor). David Oxford, wiceprezes Activision wyjawił także, że w grze natkniemy się na najbardziej „ikoniczne i zapadające w pamięć” sceny pochodzące z serialu, oraz że produkcja nie będzie w żaden sposób cenzurowana.

Więcej informacji pojawi się w najbliższej przyszłości. Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu Amazon, Family Guy: Back to the Multiverse najprawdopodobniej ukaże się 25 września 2012.

Powstaje kolejna gra na licencji serialu Family Guy - ilustracja #2 Inną grą, korzystającą z licencji Family Guy jest produkcja z 2006 roku, nosząca ten sam tytuł, co serial. Dzieło studia High Voltage było połączeniem przygodówki i gry akcji. Gracz mógł wcielić się w kilku znanych z telewizji członków rodziny Griffinów: Petera, Steviego i Briana, z których każdy miał osobne zadanie do wykonania. W grze zawarto także inne postacie pochodzące z serialu oraz wiele mini-gier.