Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2012, 10:55

autor: Sarge

Zapowiedziano Derrick the Deathfin - zręcznościówkę z oprawą graficzną w stylu papercraft

Studio Different Tuna zapowiedziało grę Derrick the Deathfin - zręcznościówkę, w której wcielimy się w tytułowego rekina. Na tle innych produkcji tego typu tytuł wyróżnia się dość specyficzną oprawą graficzną.

Na amerykańskim blogu PlayStation pojawiła się zapowiedź gry Derrick the Deathfin od studia Different Tuna. Jest to zręcznościówka z elementami platformowymi i bardzo ciekawym stylem graficznym, zmierzająca na PlayStation Network.

Wcielimy się w rekina Derricka, który nie może pogodzić się z utratą rodziców. W związku z tym rusza przed siebie, płynąc przez kolejne morza i oceany, by zniszczyć wszystko na swojej drodze i dzięki temu poczuć się lepiej. Po drodze zjada różnego rodzaju przysmaki, walczy z przeciwnikami i zbiera diamenty.

Gracze odwiedzą 11 środowisk rozlokowanych na 4 kontynentach i podzielonych na 32 poziomy. Akcja zostanie ukazana z boku, a zdecydowaną większość czasu spędzimy pod wodą, od czasu do czasu wybijając się ponad jej powierzchnię. Oprócz typowo zręcznościowych elementów rozgrywki deweloper zapowiada również łamigłówki do rozwiązania.

Czynnikiem wyróżniającym grę spośród innych produkcji tego typu jest oprawa graficzna. Wszelkie elementy otoczenia wyglądają, jakby były zrobione z papieru. Nie jest to przypadek, bo wiele postaci i przedmiotów pierwotnie zostało zaprojektowanych w formie papercraftu. Człowiekiem odpowiedzialnym za taki styl graficzny jest artysta Ronzo. Papierowe otoczenie wygląda dość oryginalnie, a kolorowe etapy tylko zwiększają wrażenia wizualne.

Derrick the Deathfin pojawi się w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3, choć studio Different Tuna w komentarzach nie wyklucza wersji na PlayStation Vita. Twórcy określają swoje dzieło jako skrzyżowanie gier Ecco the Dolphin, Sonic the Hedgehog oraz Joe Danger. Premiera Derrick the Deathfin odbędzie się latem bieżącego roku – cena nie została jeszcze ustalona.