Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2012, 09:25

autor: Sarge

Gra Alan Wake's American Nightmare zadebiutowała na Steamie i gog.com

Z trzymiesięcznym opóźnieniem w stosunku do wersji na Xboksa 360, wczoraj w usłudze Steam pojawiła się gra Alan Wake's American Nightmare. Kolejne przygody tytułowego pisarza są dostępne w angielskiej wersji językowej.

Wczoraj o godzinie 19:00 w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam zadebiutowała gra Alan Wake’s American Nightmare. W lutym produkcja studia Remedy Entertainment miała swoją premierę w usłudze Xbox Live.

Alan Wake’s American Nightmare jest dostępny w serwisie Steam w cenie 13,99 euro (ok. 60 złotych) lub na łamach gog.com za 14,99 dolarów (ok. 51 złotych). Dodatkowo osoby posiadające zarejestrowaną na Steamie grę Alan Wake mogą skorzystać z 15% zniżki (podobna promocja dotyczy użytkowników gog.com). Przypominamy, że użytkownicy Xbox Live muszą zapłacić za produkcję studia Remedy Entertainment 1200 punktów Microsoftu. W obu przypadkach tytuł jest dostępny w angielskiej wersji językowej – w przeciwieństwie do pierwowzoru, który został zlokalizowany kinowo (napisy).

Posiadacze pecetów w bardzo krótkim czasie otrzymali dwie gry reprezentujące markę Alan Wake, która do tej pory była ekskluzywna dla Xboksa 360. W lutym bieżącego roku na Steamie ukazała się pierwsza odsłona, a 11 maja oficjalnie zadebiutowała w polskich sklepach. Z kolei wczoraj miała miejsce premiera cyfrowej wersji Alan Wake’s American Nightmare, której najprawdopodobniej nie doczekamy się w pudełku. Alan Wake na PC sprzedaje się bardzo dobrze – podobnie może być więc z najnowszą odsłoną.

Jeśli nie jesteście do końca przekonani do zakupu, warto zapoznać się z naszą recenzją wersji na Xboksa 360, której g40st przyznał ocenę 7.0 w skali dziesięciostopniowej. Produkcja była również prezentowana przez redakcję serwisu tvgry.pl w ramach cyklu Gramy!. Możecie tam zobaczyć jak wyglądała konsolowa edycja, która pod względem rozgrywki nie różni się niczym od pecetowej.

Alan Wake’s American Nightmare często jest określany jako samodzielny dodatek do pierwszej części przygód tytułowego pisarza. Twórcy nie nazywają swojego dzieła pełnoprawną kontynuacją, bo jest ona trochę krótsza od pierwowzoru (4-5 godzin zabawy), a także w większym stopniu skupia się na akcji i strzelaniu do przeciwników.

Tym razem akcja została osadzona dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Tytułowy bohater w niewyjaśnionych okolicznościach trafia do serialu Night Springs, do którego niegdyś sam pisał scenariusze. Gracz w trakcie zabawy będzie musiał zatem odkryć, co jest przyczyną mieszania się fikcji z rzeczywistością u słynnego pisarza.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Alan Wake's American Nightmare

Alan Wake's American Nightmare