Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2012, 14:15

autor: Adrian Werner

Cenega wyda grę Alan Wake’s American Nightmare w Polsce

Mamy dobre wieści dla fanów serii Alan Wake. Firma Cenega zapowiedziała właśnie, że wyda w Polsce grę Alan Wake’s American Nightmare. Produkcja studia Remedy ukaże się w naszym kraju na przełomie lipca i sierpnia.

Cenega wyda grę Alan Wake’s American Nightmare w Polsce - ilustracja #1

Pecetowa edycja Alan Wake’s American Nightmare ukazała się w serwisach dystrybucji elektronicznej pod koniec maja tego roku. Graczy preferujących wersje pudełkowe powinna ucieszyć wiadomość, że rodzimy oddział Cenegi właśnie zapowiedział wydanie gry w naszym kraju. Najnowsza produkcja studia Remedy pojawi się na półkach rodzimych sklepów na przełomie lipca i sierpnia w wersji z polskimi napisami. Dostępna też będzie edycja cyfrowa. Cenę ustalono na poziomie 29,99 złotych, czyli znacznie niższym niż 13,99 euro (około 59 złotych), jakie życzą sobie za ten tytuł zachodnie serwisy dystrybucji elektronicznej.

Przypomnijmy, że American Nightmare nie stanowi pełnoprawnej kontynuacji Alan Wake. Jest to projekt poboczny w stosunku do głównej serii i oferuje nieco odmienne wrażenia, zarówno pod względem fabularnym, jak i mechanizmów rozgrywki.

Akcja rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w Alan Wake. Trafiamy do miasteczka Night Springs, gdzie musimy zmierzyć z seryjnym mordercą znanym jako Mr. Scratch, który w rzeczywistości jest mrocznym alter ego Wake’a.

Gra oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, która kładzie dużo większy nacisk na akcję niż pierwszy Alan Wake. Odbyło się to kosztem fabuły, ale autorzy wynagrodzili to wyrzucając znane z pierwowzoru liniowe poziomy i wprowadzając półotwartą strukturę świata. Dodatkową atrakcją jest tryb Fight Till Dawn. W nim zadaniem gracza jest walka z kolejnymi falami wrogów i wytrwanie do świtu.

Polecamy zaznajomienie się z materiałami poświęconymi grze Alan Wake’s American Nightmare, które zostały opublikowane na naszym serwisie:

  1. Pistolet silniejszy od pióra - recenzja gry Alan Wake's American Nightmare
  2. Alan Wake's American Nightmare - poradnik do gry
  3. Alan Wake's American Nightmare (X360) - kulisy produkcji #1 (PL) Video
  4. Alan Wake's American Nightmare (X360) - kulisy produkcji #2 (PL) Video
  5. Alan Wake's American Nightmare (X360) - kulisy produkcji #3 (PL) Video