Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2012, 13:14

autor: Adrian Werner

Premiera kosmicznego 4X Endless Space. Wygraj pełną wersję w konkursie

Dzisiaj do sprzedaży trafi kosmiczna strategia 4X zatytułowana Endless Space. Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy klucze do pełnej wersji gry. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań.

Premiera kosmicznego 4X Endless Space. Wygraj pełną wersję w konkursie - ilustracja #1

Wreszcie nadszedł dzień, na który fani kosmicznych strategii czekali od dawna. Dzisiaj wieczorem nastąpi premiera gry 4X Endless Space. Będzie ją można nabyć na serwisach dystrybucji elektronicznej, takich jak Steam czy Gamersgate.

  1. Endless Space na Steam
  2. Endless Space na Gamersgate

Gra sprzedawana będzie w cenie 20,99 euro, czyli w przeliczeniu około 88 złotych.

Z okazji premiery Endless Space przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy klucze do pełnej wersji gry. Aby wziąć udział w zabawie musicie odpowiedzieć na trzy pytania:

  1. Co oznacza termin 4X?
  2. Kto go wymyślił?
  3. Kiedy i przy jakiej grze został po raz pierwszy użyty?

Odpowiedzi prześlijcie na adres: [email protected]. Klucze otrzymają trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi jako pierwsze.

Aktualizacja: Konkurs został zakończony, ale wśród osób które do północy 4 lipca prześlą poprawne odpowiedzi, rozlosujemy jeden dodatkowy klucz.

Endless Space to kosmiczna strategia 4X będąca debiutanckim projektem francuskiego zespołu Amplitude Games. Akcję osadzono w odległej przyszłości, w galaktyce będącej domem dla ośmiu potężnych cywilizacji. Gracze przejmą kontrolę nad jedną z nich i spróbują uzyskać dominującą pozycję nad konkurencyjnymi nacjami. Świat gry ma zawierać setki systemów planetarnych - w każdym z nich znajdziemy unikalne planety, surowce i sekrety. Wśród tych ostatnich pojawią się m.in. artefakty wymarłych cywilizacji.

Co ciekawe, wszystko to, łącznie z bitwami, rozgrywane będzie w systemie turowym. Gwiezdne starcia urozmaici system modyfikacji statków, dzięki któremu samodzielnie wybierzemy napęd, opancerzenie i uzbrojenie każdej jednostki. Konflikty zbrojne nie będą jedynym sposobem na zdominowanie przeciwników. Równie dobrze sprawdzi się dyplomacja, handel czy przegonienie rywali w wyścigu technologicznym.

Galaktyka generowana będzie losowo w oparciu o ustalone przez nas parametry, dzięki czemu grę będzie można przechodzić wiele razy bez znużenia. Autorzy przygotowali również tryb wieloosobowy. W nim wszystkie strony będą wykonywały swoje ruchy jednocześnie, co znacznie przyspieszy rozgrywkę.

  1. Endless Space – oficjalna strona gry