Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2012, 21:51

autor: Hed

Alan Wake's American Nightmare jest dostępny na Steamie w przedsprzedaży

Poboczna odsłona serii Alan Wake, która zadebiutowała w lutym na Xboksie 360, wkrótce będzie dostępna na pecetach. Pre-order gry pojawił się na Steamie i kosztuje około 53 złotych.

Alan Wake's American Nightmare jest dostępny na Steamie w przedsprzedaży - ilustracja #1

Gra Alan Wake's American Nightmare pojawiła się na Steamie w niecałe trzy miesiące po debiucie na Xboksie 360 – na razie jako pre-order. Premiera pecetowej edycji, która odbędzie się 22 maja, została oficjalnie ogłoszona przez studio Remedy kilkanaście minut temu, ale nie jest wielkim zaskoczeniem dla osób, które śledzą informacje na temat serii. W drugiej połowie kwietnia pisaliśmy przecież, że nazwa gry pojawiła się w rejestrach platformy Valve, co mogło oznaczać tylko jedno: zbliżającą się konwersję na PC.

Steamowy Alan Wake’s American Nightmare kosztuje obecnie 12,59 euro, czyli około 53 zł i zawiera wszystkie elementy znane z edycji konsolowej (specjalną zniżkę otrzymają też osoby, które mają na swoim koncie podstawową wersję gry). Wcielamy się w nim ponownie w tytułowego pisarza, który tym razem walczy ze swoim mrocznym odbiciem – Mr. Scratchem. American Nightmare wprowadza pewne zmiany do rozgrywki, bo daje graczowi namiastkę swobody i jednocześnie jest bardziej nastawiony na dynamiczną akcję.

Alan Wake’s American Nightmare jest co prawda „tylko” poboczną odsłoną serii Alan Wake, ale okazał się całkiem niezły, o czym pisaliśmy w recenzji. Sam fakt pojawienia się pecetowej wersji relatywnie szybko wynika z tego, że Remedy przejęło prawa do marki od firmy Microsoft i najwyraźniej zamierza odbudować swoją pozycję na pecetach. I dobrze, bo chyba wielu fanów gier tęskniło za obecnością dewelopera na tej platformie.

  1. Pre-order gry Alan Wake’s American Nightmare na Steamie
  2. Recenzja konsolowej wersji Alan Wake's American Nightmare
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Alan Wake's American Nightmare

Alan Wake's American Nightmare