Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2012, 21:51

autor: Hed

Alan Wake's American Nightmare jest dostępny na Steamie w przedsprzedaży

Poboczna odsłona serii Alan Wake, która zadebiutowała w lutym na Xboksie 360, wkrótce będzie dostępna na pecetach. Pre-order gry pojawił się na Steamie i kosztuje około 53 złotych.

Alan Wake's American Nightmare jest dostępny na Steamie w przedsprzedaży - ilustracja #1

Gra Alan Wake's American Nightmare pojawiła się na Steamie w niecałe trzy miesiące po debiucie na Xboksie 360 – na razie jako pre-order. Premiera pecetowej edycji, która odbędzie się 22 maja, została oficjalnie ogłoszona przez studio Remedy kilkanaście minut temu, ale nie jest wielkim zaskoczeniem dla osób, które śledzą informacje na temat serii. W drugiej połowie kwietnia pisaliśmy przecież, że nazwa gry pojawiła się w rejestrach platformy Valve, co mogło oznaczać tylko jedno: zbliżającą się konwersję na PC.

Steamowy Alan Wake’s American Nightmare kosztuje obecnie 12,59 euro, czyli około 53 zł i zawiera wszystkie elementy znane z edycji konsolowej (specjalną zniżkę otrzymają też osoby, które mają na swoim koncie podstawową wersję gry). Wcielamy się w nim ponownie w tytułowego pisarza, który tym razem walczy ze swoim mrocznym odbiciem – Mr. Scratchem. American Nightmare wprowadza pewne zmiany do rozgrywki, bo daje graczowi namiastkę swobody i jednocześnie jest bardziej nastawiony na dynamiczną akcję.

Alan Wake’s American Nightmare jest co prawda „tylko” poboczną odsłoną serii Alan Wake, ale okazał się całkiem niezły, o czym pisaliśmy w recenzji. Sam fakt pojawienia się pecetowej wersji relatywnie szybko wynika z tego, że Remedy przejęło prawa do marki od firmy Microsoft i najwyraźniej zamierza odbudować swoją pozycję na pecetach. I dobrze, bo chyba wielu fanów gier tęskniło za obecnością dewelopera na tej platformie.

  1. Pre-order gry Alan Wake’s American Nightmare na Steamie
  2. Recenzja konsolowej wersji Alan Wake's American Nightmare