Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2019, 13:23

Studio Remedy Entertainment odzyskało prawa do marki Alan Wake

Prawa wydawnicze do horroru Alan Wake powróciły w ręce jego twórców – studia Remedy Entertainment. Informacja pojawiła się w komunikacie dotyczącym zysków z tantiem. Wcześniej za markę odpowiadała firma Microsoft.

Przygoda Alana Wake’a będzie kontynuowana? - Studio Remedy Entertainment odzyskało prawa do marki Alan Wake - wiadomość - 2019-07-01
Przygoda Alana Wake’a będzie kontynuowana?

W SKRÓCIE:

  1. prawa wydawnicze do serii Alan Wake powróciły do studia Remedy Entertainment;
  2. dotychczas marka znajdowała się w rękach koncernu Microsoft.

Studio Remedy Entertainment – autorzy dwóch pierwszych części cyklu Max Payne, Quantum Break, nadchodzącego Control oraz horroru Alan Wakeodzyskało prawa wydawnicze do ostatniej z wymienionych marek (dotychczas odpowiadał za nią koncern Microsoft). Informacja na ten temat pojawiła się w krótkim komunikacie dotyczącym przychodów z tytułu tantiem (praw autorskich).

W pierwszym półroczu 2019 r. firma Remedy Entertainment Plc odnotowała jednorazowy dochód na poziomie około 2,5 mln euro z tytułu tantiem powiązanych z wcześniej wydanymi grami. Tantiemy będą wypłacane na rzecz Remedy w drugim półroczu 2019 roku. W powiązaniu z tą sprawą, prawa wydawnicze do gier Alan Wake powracają do Remedy – czytamy.

Alan Wake to przygodowa gra akcji utrzymana w konwencji horroru, w której można dostrzec inspirację twórczością Stephena Kinga. W produkcji tej wcielamy się w tytułowego bohatera – pisarza, którego żona zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach w czasie urlopu w malowniczym miasteczku Bright Falls. Zrozpaczony twórca próbuje trafić na ślad swojej drugiej połowy i dość szybko okazuje się, że jej zniknięcie jest w jakiś sposób powiązane z jego ostatnią powieścią, a urokliwa miejscowość skrywa wiele sekretów.

Gra trafiła na rynek w maju 2010 roku, jako tytuł ekskluzywny dla konsoli Xbox 360. Niecałe dwa lata później ukazało się także wydanie komputerowe oraz spin-off Alan Wake’s American Nightmare, który – choć jest raczej udany – charakteryzuje się nieco inną konwencją i mechaniką rozgrywki. Fani od lat dopraszają się o pełnoprawną kontynuację. Kto wie, może dzięki przejęciu marki przez Remedy ich prośby w końcu trafią na bardziej podatny grunt?

  1. Remedy Entertainment – strona oficjalna
  2. Alan Wake – strona oficjalna
  3. Alan Wake – recenzja gry
  4. Lepiej późno, niż wcale - recenzja gry Alan Wake na PC
  5. Alan Wake – poradnik