Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sid Meier's Civilization V: Gods & Kings (PC)
OkładkaSid Meier's Civilization V: Gods & Kings (PC)

Sid Meier's Civilization V: Bogowie i Królowie PC

Sid Meier's Civilization V: Gods & Kings

Pierwsze pełnoprawne rozszerzenie do wydanej w 2010 roku gry strategicznej studia Firaxis Games. Dodatek Sid Meier’s Civilization V: Bogowie i Królowie oferuje całą masę nowych atrakcji, z których bodaj najważniejszą stanowi rozwinięty moduł religii.

To jest dodatek do gry Sid Meier's Civilization V.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 4X | sandbox | strategiczne wojenne

Sid Meier's Civilization V: Bogowie i Królowie Premiera PC

19czerwca2012

pudełko PL

29czerwca2012

producent: Firaxis Games wydawca: 2K Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sid Meier's Civilization V: Gods & Kings to pierwsze pełnoprawne rozszerzenie do gry studia Firaxis, w której wcielamy się w przywódcę jednej z wielu cywilizacji. Produkcja doczekała się wielu mniejszych dodatków DLC do ściągnięcia, wprowadzających takie elementy jak jednostki, czy nacje. W tym przypadku mamy jednak do czynienia ze sporą porcją nowej zawartości.

W Gods & Kings otrzymujemy mnóstwo nowych atrakcji. Studio Firaxis przygotowało 27 jednostek, 13 budynków, 9 cudów oraz 9 grywalnych cywilizacji. Wśród nich są między innymi Holendrzy (reprezentowani przez Wilhelma I Orańskiego), Celtowie (Boudika) oraz Majowie (K'inich Janaab' Pakal). Dodatek zawiera też trzy specjalne scenariusze: upadek Rzymu, erę średniowieczną oraz steampunkowy świat w stylistyce wiktoriańskiej.

Główną atrakcją dodatku, jak sama nazwa wskazuje, jest moduł religii. Wraz z nim wprowadzono nowy „surowiec” – wiarę – który pozwala założyć własne wyznanie i je rozwijać. W ten sposób możemy zyskać różne bonusy dla jednostek i miast oraz budować specyficzne jednostki (misjonarze, inkwizytorzy) czy budowle (katedry, meczety). Religia i bonusy z nią związane każdorazowo określane są przez nasze wybory, podejmowane na kilku etapach rozwoju.

Twórcy Civilization V rozbudowali też takie aspekty zabawy jak dyplomacja, walka (lepsza sztuczna inteligencja wrogów) oraz wolne miasta. Dzięki podrasowaniu pierwszego z wymienionych elementów możemy korzystać z usług szpiegów, który m.in. mogą wykradać technologie od innych cywilizacji. Agenci potrafią także zwiększać nasz wpływ na miasta-państwa poprzez manipulowanie wyborami.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 288 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Sid Meier's Civilization V: Bogowie i Królowie cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sid Meier's Civilization V: Bogowie i Królowie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Sid Meier's Civilization V: Bogowie i Królowie Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core 1.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7