Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2012, 09:43

autor: Hed

Dodatek Civilization V: Bogowie i Królowie otrzymał demo. Dzisiaj polska premiera

Pojawiło się demo dodatku Bogowie i Królowie do Civilization V, które nie wymaga posiadania podstawowej gry. W rozszerzeniu stworzonym przez studio Firaxis możemy sprawdzić wiele z nowych elementów – w tym system religii, czy rozbudowane opcje polityczne.

Dodatek Civilization V: Bogowie i Królowie otrzymał demo. Dzisiaj polska premiera - ilustracja #1
Demo Civilization V: Bogowie i Królowie nie wymaga podstawowej wersji gry.

Firma 2K i studio Firaxis wypuściły demo Civilization V: Bogowie i Królowie, czyli dodatku do popularnej strategii o budowaniu cywilizacji, który debiutuje dzisiaj na polskim rynku. Wersja demonstracyjna rozszerzenia jest dostępna na Steamie i nie wymaga posiadania podstawowej gry. Swoich sił w nowych warunkach mogą spróbować zarówno posiadacze komputerów PC, jak i Mac. W obu przypadkach wystarczy wejść na Steama i zainstalować pliki.

Demo rozszerzenia do Civilization V zajmuje niecałe 4 GB i zawiera ograniczone opcje. Próbka pozwala rozpocząć grę dla pojedynczego gracza w ustawieniach narzuconych przez twórców – na małej mapie w obszarze Pangea, przy standardowej prędkości i na jednym poziomie trudności. Do wyboru otrzymujemy też tylko postać Boudiki. Podobno rozgrywkę da się prowadzić przez dowolną liczbę tur, ale nie można zapisywać stanu gry.

Dodatek Civilization V: Bogowie i Królowie otrzymał demo. Dzisiaj polska premiera - ilustracja #2

Nazwa dodatku mówi wiele o jego zawartości - Bogowie i Królowie to rozbudowany system religii oraz nowe opcje dyplomatyczno-szpiegowskie. Oprócz tego, studio Firaxis wzbogaciło swoją grę o nowe technologie, jednostki, budynki, cuda, scenariusze oraz cywilizacje. Poszczególnym atrakcjom przyglądaliśmy się w recenzji oraz wrażeniach z wersji testowej. Polska premiera dodatku ma miejsce dzisiaj – kosztuje on 89,90 zł.

  1. Recenzja Sid Meier’s Civilization V: Bogowie i Królowie