Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2012, 18:15

2K podaje dokładną datę premiery dodatku Civilization V: Gods & Kings

Frima 2K, wydawca dodatku Civilization V: Gods & Kings podał jego dokładną datę premiery. Gracze mogą spodziewać się rozszerzenia pod koniec czerwca tego roku.

2K podaje dokładną datę premiery dodatku Civilization V: Gods & Kings - ilustracja #1

Firma 2K podała właśnie oficjalną datę premiery pierwszego dużego rozszerzenia dla gry Civilization V. Zapowiedziany w lutym dodatek, zatytułowany Gods & Kings, zadebiutuje w Europie 22 czerwca, w Ameryce Północnej pojawi się natomiast trzy dni wcześniej. Jego produkcją zajmuje się studio Firaxis.

Od czasu ukończenia prac nad podstawową wersją gry w 2010 roku, deweloper oferował graczom mniejsze DLC, zawierające jedynie kolejne scenariusze, mapy oraz cywilizacje. Gods & Kings to pierwszy duży dodatek, zmieniający i rozszerzający podstawowy model rozgrywki piątej odsłony najpopularniejszej strategii turowej na świecie. Wprowadza on 9 nowych nacji wraz z liderami, 9 cudów, 27 jednostek, 13 budynków oraz wcześniej nieobecne technologie i zasoby. Fani serii będą mogli przetestować zmysł strategiczny w trzech całkiem nowych scenariuszach, które przeniosą ich w czasy upadku Imperium Rzymskiego, rozkwitu średniowiecza oraz do steampunkowej epoki wiktoriańskiej.

Najważniejszą nowinką jest jednak wprowadzenie religii oraz rozszerzenie systemu dyplomacji i szpiegostwa. Według obietnic Firaxis, powinniśmy spodziewać się także poprawionego komputerowego AI, na które narzekają gracze, pomimo kolejnych łatek i poprawek wprowadzanych od premiery. W tamtym miesiącu mieliśmy już okazję podać dokładną listę zmian, wprowadzonych przez Gods & Kings.