Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2012, 22:23

autor: Hed

Sid Meier's Civilization V – zapowiedziano pełnoprawny dodatek Gods & Kings

Gra Sid Meier's Civilization V otrzyma dodatek z prawdziwego zdarzenia - Gods & Kings. Rozszerzenie zostanie wydane wiosną tego roku i wprowadzi między innymi system religii oraz dziewięć nowych cywilizacji..

Sid Meier's Civilization V – zapowiedziano pełnoprawny dodatek Gods & Kings - ilustracja #1

Firma 2K Games zapowiedziała nowy dodatek do gry Sid Meier's Civilization V. Rozszerzenie o nazwie Gods & Kings zostanie wydane wiosną tego roku i będzie zawierało zarówno niedostępne wcześniej cywilizacje, jak i zupełnie nowe elementy mechaniki rozgrywki. Jedną z najciekawszych nowości będzie system religii, o który prosiło wielu fanów serii.

Szczegóły Gods & Kings zostały przedstawione na blogu 2K Games, gdzie podkreślono, że mamy do czynienia z pełnoprawnym dodatkiem. Znajdziemy w nim 27 jednostek, 13 budynków, 9 cudów oraz 9 cywilizacji. Wśród nich pojawią się między innymi: Celtowie (Boudika), Majowie (Pakal Wielki) oraz Holendrzy (Wilhelm I). Autorzy zamierzają przygotować trzy scenariusze, w których zobaczymy upadek Rzymu, poznamy uroki średniowiecza i przeniesiemy się do unikatowego połączenia czasów wiktoriańskich z science-fiction.

Najciekawiej prezentują się jednak pomysły na rozwinięcie rozgrywki. Dodatek wprowadzi współczynnik „wiary”, który pozwoli stworzyć własne wyznanie i przekształcić je z prostego kultu w prawdziwą religię. Autorzy zamierzają też dopracować mechanikę walk oraz sztuczną inteligencję, a także wzbogacić dyplomację o motyw szpiegostwa. W grze pojawią się nowe stany miast (np. religijny), a powiązane z nimi zadania zostaną rozbudowane. Więcej szczegółów oraz obrazków znajdziecie na wspomnianym blogu.

Gra Sid Meier's Civilization V zadebiutowała we wrześniu 2010 roku i zebrała bardzo wysokie oceny w recenzjach. Chwaliliśmy ją między innymi za uzależniającą rozgrywkę, mnóstwo udanych nowości, czy chociażby świetny interfejs użytkownika. Od swojej premiery produkcja otrzymała mnóstwo płatnych pakietów z nową zawartością. W odróżnieniu od Gods & Kings, były one jednak bardzo małe i zwykle oferowały tylko parę dodatków.