Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka The Darkness II (PC)

The Darkness II

Kontynuacja udanej gry akcji studia Starbreeze AB. W odróżnieniu od części pierwszej z 2007 roku, sequel przygotował zespół Digital Extremes, mający w dorobku udział w pracach nad BioShock 2 oraz Dark Sector.

Akcji | FPP | FPS | komiksy | strzelanki

Okładka The Darkness II (PC)

producent: Digital Extremes

wydawca: 2K Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

7lut2012

X360 PS3 PC

The Darkness II to kontynuacja jednej z najlepszych produkcji 2007 roku. Produkcja studia Digital Extremes, mającego w dorobku udział w pracach nad BioShock 2, a także strzelaninę Dark Sector, należy do gatunku gier akcji. Ze względu na wyjątkową brutalność jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych graczy.

W grze The Darkness II, nad której scenariuszem pracował autor komiksów Paul Jenkins (Hellblazer, Spider-Man), po raz kolejny wcielamy się w Jackiego Estacado. Charyzmatyczny bohater powraca po dwóch latach jako ojciec chrzestny rodziny Franchetti. Jego życie nie jest jednak usłane różami. Wspomnienia z dawnych czasów nie pozwalają mu bowiem funkcjonować w sposób normalny, a uwięziona w nim moc nieustannie daje o sobie znać.

Bezpardonowy atak wymierzony w Jackiego i pozostałych członków jego rodziny okazuje się zaczątkiem zakrojonej na szeroką skalę wojny gangów. Wszystko wskazuje na to, że tak naprawdę stoi za nim jakaś zewnętrzna siła. Jest nią niejakie Bractwo, dowodzone przez tajemniczego i potężnego Victora Volante’a. Organizacja chce zapanować nad Ciemnością, tajemniczą i nieobliczalną siłą, której prawowitym nosicielem jest Estacado.

W The Darkness II zastosowanie znalazła ta sama mechanika rozgrywki, z której zasłynęła część pierwsza. Jackie walczy więc z przeciwnikami nie tylko przy użyciu kilkunastu rodzajów broni palnej. Robi bowiem użytek także ze swoich wyjątkowych mocy, w tym demonicznych ramion siejących postrach wśród przeciwników. Jedna z „macek” może przecinać obiekty i wrogów, a druga chwytać przedmioty. W ten sposób bohater korzysta naraz z czterech „kończyn” (twórcy nazywają ten system „quad wielding”).

Dodatkowo możliwości postaci można rozwijać wykupując kolejne talenty z dość rozbudowanego drzewka rozwoju. Wykorzystuje się w tym celu moc Ciemności zgromadzoną poprzez efektowne uśmiercanie przeciwników i wyrywanie im serc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 931 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do The Darkness II

Klasyfikacja PEGI The Darkness II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Darkness II

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 1.5 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wszystkie barwy ciemności - recenzja gry The Darkness II
Wszystkie barwy ciemności - recenzja gry The Darkness II

Recenzja 15 lutego 2012, 12:41

Johnny Powell to chyba najciekawsza, lecz nie jedyna z interesujących postaci występujących w grze. Powiem więcej – The Darkness II pełne jest barwnych bohaterów niezależnych, z których każdy wnosi coś szczególnego do świata tej produkcji. Mają wyraźnie – jak to w komiksie – zarysowane charaktery, swoje powiedzonka, manieryzmy, zwyczaje, przekonania. Chętnie podejmują konwersację z graczem. Nawet gosposia, wycierająca z kurzu meble w rezydencji rodziny Franchetti, może powiedzieć coś, co sprawi, że lepiej wczujemy się w klimat gry. Trochę rzadziej niż w „jedynce” przemawia sama Ciemność. Rolę dyżurnego komentatora przejął za to towarzyszący nam Darkling.

X360
PS3
PC