Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2011, 11:24

autor: Hed

The Darkness II otrzyma czteroosobowy tryb kooperacji

W grze The Darkness II pojawi się tryb kooperacji dla czterech osób. To najnowszy dodatek do produkcji, za którą odpowiada studio Digital Extremes i firma 2K Games. W specjalnych misjach wcielimy się w czterech nowych bohaterów i pomożemy Jackiemu Estacado w walce ze złą organizacją The Brotherhood.

Twórcy mrocznej strzelanki The Darkness II ujawnili swojego asa w rękawie – jest nim tryb kooperacji dla czterech graczy nazwany Vendettas. W misjach poznamy historię rozgrywającą się równolegle do wydarzeń z kampanii solowej. Dzięki temu gra studia Digital Extremes i firmy 2K Games, oparta na motywach komiksu Top Cow Productions, zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Na tryb Vendettas będą składały się szybkie, brutalne i fabularyzowane misje kooperacyjne, w których wcielimy się w cztery zupełnie nowe postacie. Każda z nich będzie dzierżyła unikalną broń nasączoną tytułową Ciemnością, czyli mroczną, przedwieczną mocą. Kampania ma uzupełnić przygodę Jackiego Estacado, głównego bohatera gry i nosiciela The Darkness.

Kolejnym dodatkiem w Vendettas będzie tryb Hit List, w którym wspólnie powtórzymy najciekawsze fragmenty kampanii i podejmiemy kilka zupełnie nowych scenariuszów. Autorzy zapewniają, że same misje będą zróżnicowane, intensywne i ciekawe. Nie obejdzie się w nich bez współpracy między uczestnikami zabawy. Producent przedstawił też bohaterów co-opa:

  1. Inugami – niestabilny psychicznie bohater, który pała żądzą zemsty na organizacji The Brotherhood (przeciwnicy Jackiego Estacado). Jego bronią będzie mityczny miecz samurajski Kusanagi. Podobno zabito nim aż 10 tysięcy niewinnych osób. Inugami będzie też mógł przywołać hordę małych demonów.
  2. Shoshanna – agentka Mossadu, którą wysłano do Nowego Jorku wobec wzrostu aktywności The Brotherhood. Shoshanna skorzysta z broni Arm of the Night, napędzanej mroczną esencją. Mocą bohaterki będzie ogromna szybkostrzelność.
  3. Jimmy Wilson – notoryczny alkoholik ze Szkocji, który uważa The Brotherhood za prześladowców swojej rodziny z przeszłości. Wilson pokona wrogów za pomocą mrocznego topora i przywoływanych chowańców (Darklings).
  4. J.P. DuMond – były lekarz z Nowego Orleanu, oskarżony o korzystanie z praktyk voodoo. DuMond chce powstrzymać The Brotherhood przed poszukiwaniem mrocznych relikwii. Bohater użyje w walce tak zwanego Midnight Stick i pudełka Box of Tricks, które zawiera niebezpieczny wir.

Gra The Darkness II zostanie wydana w lutym 2012 roku na pecetach i konsolach (Xbox 360, PlayStation 3). Mieliśmy okazję juz kilkukrotnie sprawdzić produkcję studia Digital Extremes w akcji – więcej informacji o niej znajdziecie w poniższych artykułach.

  1. The Darkness II - Ciemność na gamescomie
  2. The Darkness II - już graliśmy!
  3. The Darkness II - pierwsze spojrzenie